Brexit. A co dál?

Brexit
Britové vyšli dobrým směrem, ale jsou pouze na začátku cesty.

Čtvrtek 23. června se stal historickým datem. Britští občané v referendu projevili zdravý rozum a odvahu, když se přes nesčetná varování, která ovšem často přerůstala v otevřené výhružky, rozhodli pro opuštění Evropské unie, tzv. brexit.

Samozřejmě, jak se dalo čekat, zastánci setrvání v Unii spustili okamžitě povyk, a jako správní demokraté vyhlásili petici za nové referendum. Nešlo by o nic nového, metoda „budete hlasovat tak dlouho, dokud neodhlasujete to, co chceme“ byla použita již na Dánsko či Irsko. Navíc, referendum není mandatorní, parlament se jím nemusí řídit – ačkoli chování britských politiků, především pak odstupujícího premiéra Camerona (tuto věc jim přiznejme ke cti), nasvědčuje tomu, že se hlasem lidu budou řídit a nové referendum pravděpodobně vyhlášeno nebude.


Cesta Británie k opuštění EU bude jistě nelehká a zdlouhavá. Již pár dní po referendu snížily ratingové agentury hodnocení Velké Británie vzhledem k „snížené důvěryhodnosti“, pochopitelně poklesla hodnota libry, stále reálnějším se jeví osamotnění Skotska a dá se očekávat, že EU bude mít snahu odcházející stát také vytrestat. Navzdory tomu všemu, osobně neočekáváme, že by postupem času Britové přestali číst a psát, uzavřeli školy, nemocnice, svrhli monarchii a vrátili se k prvobytně pospolné společnosti, jak by se snad někdo mohl domnívat z hysterických reakcí některých zastánců EU.

Dá se předpokládat, že britské referendum je prvním skutečným (a nezvratným) krokem k rozpadu Evropské unie. Je velmi pravděpodobné, že další referenda budou následovat – Generace Identity požaduje referendum již od svého vzniku, což jsme sdělili před bezmála rokem v otevřeném dopise premiéru Sobotkovi, kdy jsme požadovali referendum o setrvání České republiky v Evropské unii a zpřísnění imigračních zákonů. Na tyto požadavky dlouhodobě upozorňujeme i svými aktivitami.

Je třeba si však uvědomit, že opuštění EU není samospasitelné, stejně jako evropská spolupráce a jednota není a priori špatná. Velká Británie patří k těm evropským státům, které nejvíce trpí masovou mimoevropskou imigrací, multikulturalismem a politickou korektností – a to jsou zásadní problémy, které vystoupení z EU jako takové neřeší. Britové tedy vyšli dobrým směrem, ale jsou pouze na začátku cesty.

Stanovisko Generace Identity je jasné: opusťme Evropskou unii! Nechme zhroutit obra na hliněných nohách, který svým chováním, kdy se už pod tíhou okolností ani nesnaží předstírat demokracii, odhaluje svou totalitní podstatu. EU je především nástrojem USA, vytvořeným k ovládání Evropy, a navzdory svému názvu jde o organizaci, která nejen že nehájí zájmy Evropy, ale jde přímo proti nim. Proto je Evropská unie nereformovatelná a musí být zničena. Evropa se samozřejmě musí sjednotit, ovšem na principu ochrany svých zájmů – a prvotním zájmem Evropy je, v současné době, zastavit kolonizaci neevropskými imigranty.

Nad naší Evropou vlaje lambda, symbol statečných Sparťanů, kteří chránili Evropu před perskou expanzí, ne modrý cár se žlutými hvězdami, symbol zrady a zaprodání.

Naše Evropa není vaše Unie!

Jeden komentář

  1. Přesně tak. Velká Británie udělala konečně nějaký dobrý krok v před.I když se dlouhou dobu zdálo že je vše ztracené,tak konečně vidíme nějaké úspěchy.Třeba dnes novinka že se prezidentské volby v Rakousku budou opakovat.Věřím že tentokrát to ten zelenej šmejd už nevyhraje.
    Odehrál se Brexit ,budou se opakovat prezidentské volby v Rakousku a všechno bude jinak.Karta se obrací.Jistě že ve školách na úřadech ,radnicích a všude budou ještě nějaký čas lidi co věří v humanismus,multi kulti ,otevřenou společnost atd….Chce to trpělivost.Třeba ten zvrat pojde rychle.
    Když padal Sovětský Svaz a východní zona také to trvalo nějaký čas kdy odešel jeden stát ,pak další.
    Snad ty události otevřou oči těm co stále ještě tvrdí že se nic nezmění,snad to vytáhne z gauče další lidi.
    Naši lidi přibývají všude ve Francii v Rakousku v Polsku ve funkcích.Je třeba ve správný čas se domluvit a udělat něco co už nikdy nevrátí tento protinárodní směr co tu je v současnosti.VÍTĚSTVÍ ZDAR!

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..