Vzpomínka na Samuraje Západu

Dnes si připomínáme šest let ode dne, kdy francouzský historik a esejista, bývalý politický aktivista, Dominique Venner, dobrovolně ve svých 78 letech ukončil svůj život v pařížské katedrále Notre-Dame.

Jeho čin nebyl útěkem starého a nemocného muže z tohoto světa. Jak uvedl i ve svém posledním dopise, těšil se v době své smrti tento bývalý voják a vášnivý milovník lovu na svůj věk výbornému zdraví.

Svůj odchod z tohoto světa Venner zřejmě dlouho dopředu s čistou hlavou plánoval. Ne náhodou se jeho poslední kniha (v podstatě testament) jmenuje Samuraj západu. Vennerovo gesto bylo jednoznačně inspirováno japonskými samuraji i římskými legionáři, jež obdivoval. Jeho smrt nebyla projevem kapitulace, ale naopak, voláním k boji. Věřil, že je výsadou velkých mužů rozhodnout, jakým způsobem jejich život skončí. Dominique Venner žil se vztyčenou hlavou a stejně tak i zemřel.

Svým činem protestoval proti úpadku chřadnoucí Evropy, čímž chtěl ostatní Evropany vyburcovat k činům.

I jeho čin byl pro řadu z nás pomyslným spouštěčem a inspirací k založení české pobočky identitárního hnutí, která vznikla jen několik měsíců po Vennerově smrti.

Tak jako každý rok i letos Generace Identity vzdává v tento den hold velkému muži.
Odpočívejte v pokoji, evropský samuraji!

ASTRÆA: Dominique Venner présent!

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..