Defend Europe – Vídeň 2016

11. června 2016 Vídeň – Jako již tradičně každý rok i letos rakouští identitáři uspořádali celoevropskou manifestaci ve svém hlavním městě – Vídni. Již od zveřejnění data je jasné, že této stěžejní akce se zúčastníme i my. Letošní demonstrace nese název Defend Europe a pochopitelně reaguje na události posledních měsíců, které se Rakušanů obrovsky dotýkají.

S dostatečným předstihem dorážíme do centra Vídně, kde již tradičně navštěvujeme nejznámější místa tohoto bývalého císařského města. Nedaleko Stephanplatzu potkáváme první skupinku identitářů, ke kterým se mile rádi připojujeme a míříme na místo konání akce. Během cesty se k nám připojují další mladí patrioti, nutno podotknout, že nejen z Rakouska.

viden1x

U-bahnem přijíždíme na Urban-Lorentz Platz, ze zastávky metra přesouváme do nedalekého parku, kde je nahlášen začátek akce. Na místě už postává několik stovek lidí, kteří jsou z velké části „vyzbrojeni“ vlajkami s lambdou a dalšími národními či zemskými prapory.  Je velice příjemné pozorovat některé místní, kteří doráží na manifestaci v klasickém alpském kroji tzv. Lederhose. Na akci přichází i řada starších občanů, kteří jsou nespokojeni se současným stavem své země a Evropy. Taktéž jsou zde vidět početné hloučky tatínků se svými dětmi. To je oproti předešlým letem pozitivní změna. Je vidět, že rakouští kolegové se úspěšně dostávají do širšího povědomí většinové populace.

Pár minut před oficiálním začátkem doráží několikasetčlenná skupina, především francouzských a italských kamarádů. Pořadatelé pomalu formují více jak tisícičlenný dav opravdových Evropanů, který vyráží do ulic starobylé Vídně.

viden2x

V opravdu dlouhém průvodu je vidět velké množství vlajek, které působí neskutečně esteticky. V čele průvodu si cestu razí dodávka, z které pořadatelé předříkávají hesla a chorály. Občas je puštěna i nějaká muzika. Od začátku akce jsme takřka pronásledováni, skupinou tvořící směsice antifašistů, liberálů, zelených a všemožných dalších podivínů. Tito bojovníci za co největší rozmanitost a svobodu, kterou ovšem bez problémů násilně upírají svým názorovým oponentům, nás po celou dobu průvodu „zásobují“ cihlami, rozbitími skleněnými lahvemi. Je takřka zázrak, že v tak těsném houfu trefují „jen“ několik málo našinců. Bohužel jeden z německých přátel po zásahu kamene končí v umělém spánku a na operačním stole. V současnosti je jeho zdravotní stav už stabilizován.

viden3x

Přicházíme k západnímu nádraží, kde akce po závěrečných projevech končí. My se společně s našimi rakouskými přáteli vydáváme ještě posedět. Volíme jednu menší hospůdku s terasou, kde usedáme. Po chvilce přátelské konverzace doráží i hoši z protistrany, kteří však nejeví zájem o konverzaci. Oděni do blackblocku a s kameny v ruce útočí na naši skupinu, která je minimálně z třetiny tvořena děvčaty. Díky jejich chabé mušce jsou na naší straně jen modřiny. Okamžitě se hochům z antify vydáváme naproti, bohužel však o bližší seznámení nestojí a mizí v uličkách Vídně.

Letošní vídeňská manifestace byla jednoznačně nejlepší ze všech předchozích. Musíme poděkovat za perfektní organizaci a péči ze strany Rakušanů. Tento jeden den v roce pro nás znamená opravdu mnoho. Každý rok ve Vídni si neustále dokazujeme, že jsme to právě my – evropští patrioté, kdo tvoří skutečnou Evropu! V žádném případě hrstka slizkých bruselských technokratů. Letošní ročník byl přelomový i v tom, že se akce zúčastnilo nejvíce národů. Vyjma pořádajících Rakušanů, můžeme jmenovat stovky Němců, Francouzů, skupiny Italů, Švýcarů, několik Poláků a Slovinců, Maďarů a v neposlední řadě i Čechů, kteří tento den hrdě kráčeli se svými evropskými bratry.

viden4x

PS: To co tento den předvedli odpůrci akce, jen dokazuje, jak jsou jejich slova falešná a lživá. Tito lidé se ohánějí svobodou, láskou a tolerantností. Předem do médií vykřikují, jak chtějí svůj nesouhlas s naší akcí demonstrovat nenásilnou formou. Všichni kdo se akce zúčastnili, měli možnost vidět pravdivost těchto „vznešených slov“. Jejich slovník musíme chápat v čistě orwellovském newspeaku, kde byla válka mírem a lež pravdou. Jak si jinak můžeme vysvětlit to, že jsme byli neustále pod palbou skleněnými lahvemi, kameny atp. To je totiž onen nenásilný protest a svoboda v jejich pojetí a s praporem SSSR v ruce. Samostatnou kapitolou jsou pak media, která neskutečným způsobem „vytvářela realitu“, která se nikdy nestala.

 

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..