Vídeň 1683

12. září 1683 byla Vídeň osvobozena v bitvě na kopci Kahlenbergu od dva měsíce trvajícího osmanského obléhání. S největším úsilím formované evropské vojsko spěchalo na pomoc obyvatelům Vídně, kteří spojenými silami do poslední minuty bránili brány města.

Zásah a obětavost obránců a osvoboditelů Vídně nesloužily ovšem jen městu samotnému, nýbrž celé Evropě. Společná vůle k obraně společných hodnot zastavila pronikání Osmanské říše a předznamenala počátek osvobozování předtím podrobeného lidu v Maďarsku a na Balkáně.

Vzhledem k významu této bitvy byla vzpomínka na ni po staletí udržována. Dnes však hrozí, že díky ztrátě vlastní identity a historie evropských národů zmizí.

Z tohoto důvodu si my – mladí rakouští patrioti – tuto bitvu připomeneme slavnostním průvodem na kopci Kahlenbergu a necháme již téměř vyhaslou pochodeň vzpomínky na rok 1683 znovu vzplanout. Neboť pro nás Rakušany a Evropany je tato hrdinská obrana a osvobození našeho císařského města dědictvím a posláním zároveň – je to část naší identity, kterou je třeba dnes více než kdy, bránit.

Nes dál s námi 7. září pochodeň vzpomínky na 1683 a udělej něco pro naši historii, tradici a identitu.

Kdy: 7. září // 18:30

Kde: Kostel svatého Josefa // Kehlenberg // Vídeň

Více informací na: kontakt (zavináč) generace-identity.cz // info (zavináč) gedenken1683.at

gedenken1683.at

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..