Mikulášská nadílka 2014

Období právě probíhajícího Adventu pro aktivisty GI znamená především větší mobilisaci v oblasti solidárních akcí, které již druhým rokem realizujeme. Stejně jako minulý rok, tak i letos se 5. prosince převlékáme za Mikuláše, čerta, anděla a vyrážíme obdarovat děti ze sociálně slabších rodin.

Tipy na vhodné rodiny získáváme od sociálních pracovnic, kterým patří taktéž ohromný dík. Bez nich by podobná akce vznikala jen stěží. Během týdne vybíráme potřebné finance a zařizujeme nezbytné věci. Letošní rok je v plánu navštívit čtyři rodiny a obdarovat celkem šest dětí různého věku.

Cílem našich návštěv jsou například i maminky samoživitelky, které to v současné době nemají rozhodně jednoduché. Všechny navštívené děti měly připravenou básničku nebo písničku, kterou zklidnily i občas nevyzpytatelného čerta, který u dětí s ne moc čistým svědomím nějakou tu slzu způsobil. Akce splnila svůj účel, většina dětí byla nakonec spokojená s taštičky plné sladkostí a ovoce. Vykouzlení úsměvu na tváři našich nejmenších je pro nás dostatečnou odměnou! Těšíme se zase za rok, kdy tuto akci hodláme opět uspořádat.

Za naše tradice! Za naše lidi!

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.