Zemřel Guillaume Faye

S hlubokým zármutkem sdělujeme, že v noci z 6. na 7. března zemřel po dlouhé těžké nemoci jeden z nejvlivnějších teoretiků evropské Nové pravice, Guillaume Faye.

jihozápadní Francii, vystudoval politické vědy a stal se členem myšlenkové školy GRECE. Na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let však GRECE opouští, především kvůli ideovým neshodám s vůdčí osobností think tanku Alainem de Benoistem. Na určitou dobu se stahuje do ústraní, aby se postupně vrátil na konci devadesátých let.

Guillaume Faye platil za „zlobivého hocha“ Nové pravice, zastával výrazně radikálnější názory než například de Benoist, kdy odmítl teorie etnopluralismu a komunitarismu a zastával názor, že Evropu je zapotřebí získat zpět pro původní Evropany reconquistou. Za jeho zásadní práci lze bezpochyby označit Proč bojujeme: Manifest evropského odporu, která vyšla v roce 2016 i česky. Zde mimo jiné stručně představuje koncepty jako archeofuturismus či Eurosibiř. K jeho dalším dílům se řadí Konvergence katastrof, Archeofuturismus, Kolonizace Evropy či Sex a deviace. Právě včera pak nakladatelství Arktos oznámilo plánované vydání Fayeho nejnovější knihy Občanská rasová válka.

Guillaume Faye byl inspirativním myslitelem pro evropské identitáře a nacionalisty, jeho smrt považujeme za velkou ztrátu pro evropské identitární hnutí a vyjadřujeme naši upřímnou soustrast jeho rodině a osobním přátelům.

Guillaume Faye – présent!

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..