V Německu se „vypařilo“ půl milionu vetřelců

Angela Merkelová
Za kancléřkou Merkelovou vyslovené pozvání celého Třetího světa do německých „otevřených dveří,“ tak nenese následky jen její země, ale celá Evropa.

Přes 500 tisíc barevných vetřelců, kteří se vloni dostali do Německa, už se stihlo „vypařit“ a pravděpodobně se díky pravidlům EU o „volném pohybu osob“ rozptýlilo po celé západní Evropě, ukazují nejnovější údaje.

Studie vypracovaná na dotaz německého parlamentu ukazuje, že jen kolem 600 000 migrantů – z asi 1,1 milionu, který do země oficiálně přišel – zůstalo v Německu.

Podle berlínského krajně levicového plátku Die Tageszeitung bylo v SRN do konce registrováno jeden a čtvrt milionu „uprchlíků.“

V tomto čísle je však zahrnuto i 627 tisíc vetřelců, kteří byli zaregistrováni do konce roku 2014, takže počet nově registrovaných za loňský rok se v Německu pohybuje „jen“ kolem 600 000.


Podle zjištění byl asi 950 tisícům lidí z celkového počtu nabídnut azyl, čekají na vyřízení žádosti nebo je úřady i dále tolerují v zemi, přestože byly jejich azylové žádosti zamítnuty.

Údaje Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge, BAMF) odhalují, že v roce 2015 bylo podáno celkem 442 000 nových „azylových“ žádostí, z kterých se začalo zpracovávat teprve 283 000.

Dalších 300 000 lidí své žádosti ještě ani nepodalo.

Vládní úředníci se tyto obrovské nesrovnalosti pokusili svést na skutečnost, že číslo 1,1 milionu příchodů za minulý rok pochází z vládního registračního systému EASY. Ten má zaznamenávat každého příchozího do Německa včetně těch, kteří pokračují do dalších zemí.

Systém EASY ale také zaznamenává jen ty, kteří se identifikují pohraničníkům – lidé vstupující do země jinými způsoby se tam tedy neobjevují.

Navíc se už dřív objevily zprávy, že přinejmenším 130 000 barevných registrovaných v EASY systému se jednoduše „vypařilo“ mezi registrací a umístěním do ubytovacích center.

Další statistiky BAMF ukazují nárůst podílu lidí se statusem „chráněné osoby“ v zemi.

Podle oficiálních čísel získala azyl v roce 2014 „jen“ čtvrtina uchazečů, toto číslo se ale v loni zvýšilo na 48% a za první dva měsíce letošního roku pak dokonce na 64%.

Navíc se podle BAMF další desetině žadatelů dostalo ochrany z „jiných důvodů“ – takže kolem a dokola bylo odmítnuto „jen“ 24% žadatelů.

Za kancléřkou Merkelovou vyslovené pozvání celého Třetího světa do německých „otevřených dveří,“ tak nenese následky jen její země, ale celá Evropa.

Článek 500,000 Invaders “Vanish” in Germany vyšel na stránkách The New Observer 18. března 2016.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.