Sexuální útoky přinutily vedení bazénu v Norderstedtu přistoupit k segregaci pohlaví

Norderstadt plovárna
Multikulturní obohacení?

Frekvence sexuálních útoků migrantů proti dětem a dívkám ve veřejném bazénu v severoněmeckém Norderstedtu se stala natolik neúnosnou, že vedení muselo přikročit k oddělenému rozvrhu využití bazénu na základě pohlaví.

Podle zprávy německých novin Die Welt nebudou smět mladíci a muži v určitých časech užívat tobogány, kam budou mít v té době přístup jen ženy, dívky a nejmladší hoši.

K tomuto opatření dochází po potvrzení dřívější informace, že policie zatkla dva barevné migrantské „uchazeče o azyl“ z Afganistánu za sexuální napadení dvou dívek na tobogánu v aquaparku a bazénu Arriba v Norderstedtu.

Dívky ve věku 14 a 18 využívaly skluzavky, zatímco afghánští útočníci ve věku 14 a 34 let na ně čekali na jejich dolním konci, kde došlo i k sexuálnímu napadení.

Obvinění byli vzati do vazby a státní zastupitelství vydalo prohlášení, že závažnost sexuálního útoku byla natolik vysoká, že může být čin posuzován jako znásilnění.


Zábavní park se stal dějištěm podobných událostí loni v létě, kdy čtyři dívky ve věku 15 let a jedna sedmnáctiletá byly – znovu na skluzavkách – obtěžovány skupinou barevných pachatelů.

Sedm mladíků zablokovalo ústí tobogánu gumovými plovacími kruhy a pak začalo dívky osahávat na prsou a šahat jim do rozkroku.

Tehdy ředitel Arriby Ruud Swaen (55) řekl, že události lituje a dodal: „Uděláme vše, abychom zajistili, že se něco podobného nebude opakovat.“

Byli najati také pracovníci ostrahy v „civilu“, kteří se mezi návštěvníky pohybují v plavkách a hlídají bazény a tobogány.

Navíc dojde k rozšíření pokrytí bezpečnostních kamer v akvaparku, přestože návrhy naistalovat podvodní kamery byly kvůli obavám z narušení práva na soukromí zamítnuty.

Stávající v arabštině psané tabulky s pravidly chování v bazénu budou také doplněny piktogramy.

Článek Sex Attacks Force Pool Segregation vyšel na stránkách The New Observer 8. března 2016.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.