Rakouští identitáři: „Rudí, je to vaše vina“

Spontánní demonstrace rakouských identitářů ve Vídni 24. března 2016
„Požadujeme okamžité zastavení veškeré muslimské imigrace a uzavření všech radikálních islámských školek ve Vídni i celém Rakousku!“

Za teroristické útoky v Evropě mohou levicové evropské strany – tak znělo poselství dvojitého protestu aktivistů z řad rakouského identitárního hnutí, uspořádaného ve Vídni před sídly zelených a sociálních demokratů.

Akce s využitím zvukových efektů výbuchů a křiku obětí symbolizujících nedávné události získala nadšenou podporu a projevy souhlasu od kolemjdoucích.

V rámci předem ohlášené protestní akce se identitáři shromáždili před sídly obou stran – které sestavily koaliční vládu, aby zabránily populistické FPÖ (Svobodní) v získání podílu na moci – a následně za zvuku silných explozí padli k zemi jako mrtví.

Zároveň další aktivisté rozvinuli velký transparent „Das ist eure Schuld“ („Je to vaše vina“).

Facebookové prohlášení identitářů kladlo vinu za útoky v Bruselu – které si vyžádaly desítky mrtvých a stovky raněných – výhradně na bedra politiků, kteří v záchvatu proazylového „šílenství“ strhli evropské hranice.

„Vy (rudé strany) jste spoluviníky terorismu a třiceti vražd v Bruselu. Vaše multikulturní politika přivezla islamistický teror. Vaše politika otevřených hranic vytvořila v Evropě Mekku džihádismu,“ stálo tam.

„Požadujeme okamžité zastavení veškeré muslimské imigrace a uzavření všech radikálních islámských školek ve Vídni i celém Rakousku. Jsme proti multikulturnímu teroru; jsme za pevnost Evropa – a reemigraci,“ uzavřeli aktivisté.

V dřívějším facebookovém příspěvku označili bruselské útoky za „přímý následek pomýleného evropského multikulturalismu. Je hanbou, co vzali Evropě a našim zemím, Říkáme: Braňme se – je to naše země!“

O celé akci informovala i rakouská systémová média, která ji označila za nejnovější „skandál“ z dílny identitářů.

„Identitární hnutí znovu poskytlo lidem zábavu,“ napsala rakouská tisková agentura OE24.

„Kontroverzní skupina už dříve zinscenovala popravu ve stylu IS v centru Vídně,“ pokračoval a dodal, že cílem hnutí je podle všeho „zpochybnit celý koncept uprchlické politiky a přijímání uprchlíků.“

Přesto byl i autor článku pro OE24 nucen přiznat, že kolemjdoucí Vídeňané tleskali aktivistům.

Článek Austrians: ‘Reds, It’s Your Fault’ vyšel na stránkách The New Observer 24. března 2016.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.