Protestní akce před britskou ambasádou v Praze

Generace Identity

V pondělí 13. března v podvečer skupinka aktivistů Generace Identity protestovala před britskou ambasádou. Důvodem protestu bylo třídenní zadržení a následné vyhoštění Martina Sellnera, aktivisty a vůdčí osobností Identitäre Bewegung Österreich, a jeho přítelkyně Brittany Pettibone, americké publicistky a aktivistky. Kromě nich byl navíc později odepřen vstup do Spojeného království také Kanaďance Lauren Southern, další známé osobnosti protiimigrační a protiislámské scény, která má blízko k evropskému identitárnímu hnutí. Ta je zadržována v Calais.
Je smutnou ironií, že Martin Sellner jel do Velké Británie na pozvání tamní pobočky Generation Identity, aby mluvil o svobodě projevu na akci ve známém Speakers‘ Corner v Londýně. Britany Pettibone pak Británii navštívila také za účelem rozhovoru s Tommy Robinsonem, známým britským aktivistou.

Jsme znechuceni prací britských úřadů, které po léta tolerují neevropské imigranty, kteří mnohdy přišli do Británie nelegálně, jsou mezi nimi radikální imámové, kteří hlásají nenávist vůči Británii, Evropě, nevěřícím i svobodě, jsou mezi nimi teroristé, navrátilci z řad Islámského státu či zločinci, páchající ty nejodpornější zločiny včetně vražd, znásilnění či kyselinových útoků. Přesto se zdá, že největším bezpečnostním rizikem ostrovního království jsou mladí patrioti evropského původu, kteří podporují svobodu projevu, jednu ze základních hodnot evropské civilizace.

Aktivisté české pobočky Generace Identity se proto sešli před britskou ambasádou v Praze, aby demonstrovali svou solidaritu s Martinem, Brittany a také Lauren. Odmítáme totalitní praktiky britských úřadů a odsuzujeme pokrytectví, se kterým přehlíží reálné problémy své země i Evropy a namísto nich se věnují šikaně a omezování vlastenců.

Free speech for Martin Sellner!
Free speech for Brittany Pettibone!
Free speech for Lauren Southern!

Deport terrorists, not patriots!

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.