Protest vůči divadelní hře Naše násilí, vaše násilí

Dne 26.5. se aktivisté Generace Identity sešli v Brně před divadlem Husa na provázku, aby zde spolu s ostatními obyvateli Brna vyjádřili nesouhlas s inscenací chorvatského režiséra Olivera Frljiće – Naše násilí, vaše násilí.

***

Generace Identity protestuje proti pokrytectví, za které považujeme uvedení hry „Naše násilí, vaše násilí“ divadlem Husa na provázku.

Hra, v níž je mimo jiné scéna, během které Ježíš Kristus znásilňuje muslimskou ženu, podle anotace „zpochybňuje Evropu jako celek, její exkluzivitu a zároveň izolaci“. Podle nás je toto tvrzení pokrytectvím – mluvit o izolaci a exkluzivitě v době, kdy došlo k přesunu milionů ilegálních imigrantů do Evropy, aby zde žili ze štědrého sociálního systému, do kterého ovšem nijak nepřispěli, v době kdy jsou hranice Evropy, EU i členských zemí pouhou čarou na mapě, není skutečně ničím jiným, než pokrytectvím, drzostí a překrucováním skutečnosti.

Taktéž zmiňovaná scéna, ve které má znásilnění muslimské ženy Ježíšem údajně symbolizovat postoj Evropy k islámskému světu, je naprosto nechutná ve světle skutečnosti, že v posledních letech, zvláště v zemích silně zasažených migrací, raketově stoupl počet znásilnění – v mnoha případech spáchaných i na dětech, mladistvých nebo naopak starých lidech, znásilněních často skupinových a tak brutálních, že oběť je nepřežila, zůstala s trvalými následky či dokonce následkem prožitého traumatu dokonce spáchala sebevraždu.

Proto tuto scénu, byť symbolickou, považujeme nejen za neúctu, ale za hluboké a škodolibé pohrdání tisíci evropských žen a dětí, které se staly oběťmi brutálního sexuálního džihádu proti Evropě.

Generace Identity ctí právo na svobodu projevu. Nevoláme tedy po zákazu této rádoby divadelní hry, ale považujeme za naši svobodu vyjádřit náš názor a protest. Naším cílem tedy není diktovat divadlu Husu na provázku, co smí nebo nesmí uvádět, ale informovat veřejnost a snad i nastavit pomyslné zrcadlo těm, kdo jsou za uvedení odpovědní. I když nevěříme, že ve své sebestřednosti a samolibosti dovedou pochopit, jak pokryteckou, hloupou a nevhodnou záležitostí tato inscenace je.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..