Projev Adama Berčíka na Táboře lidu v Teplicích 11. října 2015

Generace Identity Tábor lidu Teplice
Projev zástupce Generace Identity Adama Berčíka na Táboře lidu v Teplicích 11. října 2015.

Vážené dámy, vážení pánové,

Nejprve bych chtěl poděkovat organizátorům za možnost zde promluvit za Generaci Identity. Děkuji i vám všem, že jste přišli na toto shromáždění. Děkuji vám, že nejste lhostejní k budoucnosti naší země a k budoucnosti Evropy. Situace, ve které se nacházíme, se nedotýká jen naší země, ale celé Evropy, a proto je více než nutné aby Evropané spolupracovali a společně bránili náš kontinent před hrozbou, která v moderní historii nemá obdoby.

Nejsme totiž vystaveni pouze ohrožení z venku, ale i mnohem zákeřnějšímu, několik desítek let trvajícímu útoku zevnitř. Útoku, který je cílen na samotné pilíře evropské civilizace. Účelem tohoto útoku je oslabení Evropy, vinou čehož dnes naše vlády a mnozí naši spoluobčané jen přihlížejí současné invazi. Původce tohoto útoku můžeme nazývat různě, ve své podstatě jde ovšem o následovníky takzvané frankfurtské školy, tedy vyznavače kulturního marxismu.

Byla to právě orientace na společenskou a kulturní oblast, apel na individualismus a všechna možná, často iluzorní, práva a svobody, co kulturním marxistům přineslo úspěch. Země východního bloku, kde vládly ortodoxní komunistické strany, byly paradoxně kulturní revoluce ušetřeny až do devadesátých let minulého století.


Dnes však vidíme zkažené plody kulturního marxismu v celé Evropě. Hodnotový relativismus, morální úpadek, tolerance zakrývající apatii, rozpad rodin, ztráta identity a odcizení, absence přirozených vazeb a solidarity. Není divu, že společnost, která ztratila smysl existence a pozbyla hodnoty, přišla i o pud sebezáchovy a dnes se smrtící apatií přihlíží invazi.

Otázka pochopitelně zní, co s tím můžeme dělat? Nesmíme upadat do pesimismu, situace je sice špatná, ale ne neřešitelná. Kulturním marxistům trvala infikace evropské mysli několik desítek let, přesto naštěstí nebyla úspěšná úplně. My identitáři mluvíme o reconquistě, znovuzískání Evropy. Nejprve ale musíme získat zpět mysl Evropanů. Nemáme sice čas desítky let, ale máme k dispozici moderní technologie. Máme k dispozici lidi, kteří nezištně věnují svůj čas a pohodlí k šíření necenzurovaných informací a názorů. Máme na naší straně zdravý rozum.

Lidé se začínají probouzet z nečinnosti, mnoho z těch, kteří se před deseti, pěti či dvěma lety smáli, že masová imigrace či islamizace Evropě nehrozí, nyní vidí na vlastní oči, co se děje.

Co tedy musíme udělat nejdříve?

Musíme co nejvíce lidem ukázat realitu. Musíme využívat veškerá práva, která ještě máme, musíme vyměnit politiky, než oni vymění nás za neevropské přistěhovalce. Naše země i Evropa má mnoho problémů – ovšem v současnosti je nejdůležitější zastavit invazi, které Evropa čelí a odstavit od moci ty, kteří tuto situaci dopustili.

Dlužíme to našim předkům, jsme tím povinováni našim potomkům. Thermopyly, Poitiers, Lepanto, Vídeň a další místa… tady naši předkové bojovali a umírali za své vlasti a za Evropu. Pokud si to, co oni bránili za cenu vlastních životů, necháme bez náznaku odporu vzít, byly všechny jejich oběti zbytečné. Berme si příklad z historie, mysleme na budoucnost.

Spolupracujme s vlastenci celé Evropy, máme stejný zájem – protože pokud nebude Evropa, nebude ani Česká republika, ani Německo, Polsko, Francie nebo Řecko. Evropa, kolébka civilizace, domov vynálezců, objevitelů, umělců i válečníků. Domov více než sedmi set milionů lidí.

Nechceme válku. Nepřejeme si, aby lidé umírali. Nejsme tu proto, abychom jiným národům vnucovali náš způsob života, naše zvyky a tradice. My chceme jenom žít ve svých zemích, svobodně a v klidu. Proto apelujeme na politiky i na obyčejné občany, dokud existuje naděje vyřešit tuto situaci bez násilí: Zastavme neevropskou imigraci, chraňme naše země, naše ženy a děti. Chraňme naší identitu a právo na sebeurčení.

Více než sedm set milionů Evropanů má právo na existenci!

Projev byl přednesen na Táboře lidu „Proti imigraci! Za okamžité vystoupení z EU!“ v Teplicích 11. října 2015.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..