Pohřbili jsme Evropskou unii

1

Praha, 28.9.2016 – Zhruba dvě desítky aktivistů Generace Identity prošlo Prahou ve středu 28. září, symbolicky v den české státnosti a svátku patrona českých zemí Svatého Václava, aby projevili svůj názor, že koncept EU je mrtvý – navzdory tomu že stále existuje. Identitáři odmítají Evropskou unii mimo jiné proto, že ji nepovažují za reprezentaci Evropy a jejího lidu, ale za exponenta zájmů USA a mezinárodních globalistických elit a chtějí ji nahradit svobodnou spoluprácí evropských národů na principu „rovný s rovným“.


2

Celá akce byla koncipována jako pohřeb EU, když za zvuků „Pochodu padlých revolucionářů“ byla od sochy zemského patrona na Václavském náměstí ulicemi Prahy nesena improvizovaná rakev zakrytá vlajkou Evropské unie. Akce budila značnou pozornost kolemjdoucích, ať už Pražanů či turistů. Nutno říci že až na pár nesouhlasných reakcí se „pohřební průvod“ setkal hlavně s úsměvy, potleskem a několik lidí se i na část cesty připojilo. Aktivisté GI během akce rozdávali letáčky ve formě parte EU.

3

4

Pohřební, ale nikoli smuteční průvod byl ukončen před Úřadem vlády ČR, kde byla Evropská unie „pohřbena“ do odpadkového koše.

eu_parte

Jeden komentář

  1. Je mi 74 let a už jsem toho prožil opravdu hodně. A moji rodiče ještě víc. Jako děti první, jako mladí druhou světovou válku, jako dospělí budovatelské nadšení i úpadek za komunistů. Můj dědeček bojoval v legiích na Sibiři.

    Proto Vám děkuji. Všem mladým, kteří pochopili, že se nenarodili jako konzumenti pro Kaufland a Lidl, ani jako kanonefutr pro NATO. Že se narodili proto, aby převzali to, co jejich předci a rodiče budovali (či se alespoň snažili zachovat), aby toto dědictví rozumně spravovali a využívali, aby ho rozmnožili a předali dál, svým dětem.

    Nikdy nezapomeňte, kdo jste a nenechte si od nikoho vnucovat životní hodnoty a cíle. Vaši Identitu vám nikdo nemůže vzít.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.