Podpora zvířecího azylu a útulku Sirius v Záhoří u Písku, I.

Do zvířecího domova a útulku Sirius se naši přátele již jednou v tomto roce vydali. Po společné diskuzi jsme se rozhodli uspořádat sbírku a Sirius navštívit v tomto roce ještě jednou. Zhruba týden před konáním akce vytváříme na FB událost, která vyzývá k finanční a materiální podpoře. Nikdo z nás zprvu netuší, že se nám podaří vybrat nakonec docela dost vysokou částku a že akce zasáhne opravdu široký okruh lidí (V závěru události bylo prostřednictvím Facebooku pozváno více jak 550 lidí).


Po pár minutách od zveřejnění pozvánky se nám začínají ozývat první lidé, kteří mají zájem pomoci. Během prvního dne máme přislíbené první stokoruny, materiální pomoc v podobě psích pelechů, dek, granulí a umělou výživu pro štěňata.

Po pár dnech je na účtě už nějaký ten tisíc. Materiální pomoc se nám taktéž začíná pomalu scházet. Celá akce začíná vypadat v celku zajímavě.

V den akce máme k dispozici rovných 10 000,- Kč a několik desítek kilogramů granulí, konzerv, dek, pelechů a psích pamlsků. Vyrážíme ještě dokoupit další krmivo. Jak se později dozvídáme od paní majitelky, denní spotřeba granulí činí úctyhodných 40 kg. Za dalších 6 000,- Kč tedy nakupujeme ještě krmivo pro psy a kočky a vyrážíme směr Dolní Záhoří.

Před vstupem do útulku nás vítá paní majitelka s dobrovolnicí a smečkou mazlivých psíků všech velikostí. Dozvídáme se, že je zde přes 60 pejsků, 70 koček a dokonce jeden poník. Paní majitelka vše financuje ze svých skromných příjmů. Kdysi prodala veškerý svůj majetek, aby mohla koupit pozemek, na kterém dnes stojí Sirius.

Paní majitelka žije ve skromné chatičce, ve které nemá ani televizi či počítač. Dle jejích slov by na takovéhle věci ani neměla čas. Celý areál kde přežívají zvířáta, (které by si nikdo jiný nejspíše nevzal – spousta psů je už v pokročilém věku či jsou jen stěží socializovatelní) vytvořila vlastními silami a a za pomoci několika dobrovolníků.

Paní majitelce jsme předali ještě hotovost ve výši 4 000,- Kč, která je určena na různé veterinářské výlohy. Celková výše naší pomoci tedy činí více jak 10 000,- Kč. Do sbírky a pomoci se zapojilo opravdu mnoho lidí, kterým není mnohdy nelehký osud zvířat lhostejný. Sami jsme velice mile překvapeni částkou, kterou jsme společným snažením dali dohromady. Tato akce může sloužit i jako návod pro ostatní skupiny ochránců zvířat, kteří chtějí pomáhat tam kde stát selhává! Na naší společné snaze je vidět, že když je trochu dobré vůle a odhodlaní lze dokázat opravdu reálně pomoci, tam kde je to právě třeba. Všem zúčastněným, kteří tuto akci solidarity podpořili moc děkujeme! Bez vás by totiž podobných akcí nebylo! Již dnes víme, že to nebyla naše poslední návštěva a pomoc zvířecímu domovu a útulku Sirius!

GENERACE IDENTITY – GENERACE SOLIDARITY!

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..