Milovat multikulturalismus, nenávidět islám

Název článků odpovídá názoru určité skupiny demagogů. Bylo by dobré, kdyby s podobnou rétorikou skončili dříve, než bude pozdě. A to pozdě, vzhledem k imigrační politice EU, by mohlo být velmi brzy. Byl bych velmi rád, kdybych alespoň někoho svým článkem donutil k zamyšlení (nikoliv přesvědčení, nejsme stádo ovcí!), než se zapojí do podobných absurdních proudů, které ve mně evokují princip řešení perpetum mobile.

Abych byl upřímný, začínám cítit určitou averzi vůči odbojovým skupinám proti islámu, které buď záměrně, nebo vlastní hloupostí nedefinují problémy ve své pravé podstatě. To, že islamizace Evropy je bezprostřední hrozbou pro Evropu je faktem a plně se s takovým tvrzením ztotožňuji.

S čím ovšem naprosto nesouhlasím je sluníčková vize multikulturalismu, kdy imigranti bez islámu budou úspěšně integrováni do evropské společnosti a společně s nimi zahájíme budování lepší Evropy.

Že tak některé skupiny činí, není pro mě nic udivujícího, už jsem si na to i přes své mládí zvykl. Obecně bych to nazval strachem z politické korektnosti, která zkrátka a prostě semele každého, kdo jen trochu začne přemýšlet hlouběji, než za vozovou hradbu postavenou před mešitou. Kritizování islámu je přeci jenom akceptovatelnější, než kritizování imigrace.

Kritizovat masovou imigraci se nesetkává s tak všeobecným aplausem, jako je kritizování náboženství v sekulárním a ateistickém státě. Příkladem bych rád uvedl internetovou atrakci kolem hidžábu a jeho potencionálního zákazu v Teplicích (o ostatních případech nemluvím, protože ve školách se stále doufám dodržují školní řády a ve zdravotnictví už fundovaný člověk dávno promluvil – není zde co řešit). Když jsem tuhle show pozoroval na internetu a především sociálních sítí různých anti-islámských skupin(především té nejznámější), připadal jsem si jak v Jiříkově vidění. Kdyby to nebylo smutné, tak by to snad i bylo vtipné. Hrdinné valy odbojářů proti islámu vyrazily do boje a do cesty se jim postavila slabší sestava divize Šabatov. Internetový boj trochu naznačoval paralympiádu, přičemž paralympioniky v tomhle případě rozhodně nechci urazit, protože si jich vážím.

Koncept diskuzí bych zhodnotil jako extrémní koncentraci řečí o fašismu. Skoro to vypadalo, že kdyby na světě nikdy žádný fašismus neexistoval, tak by diskutérů, blogerů, fundovaných odborníků a komentátorů bylo tak o ¾ méně, protože by ze sebe nedokázali vysoukat žádnou kloudnou větu, která by obsahovala více argumentů, než argument opírající se o transformaci slova fašismus. Tak se dělo z jedné i druhé strany.

O oddílech Šabatovců se mi psát nechce. Víte, jsou určité skupiny lidí, kde pomůže jedině psychiatr. Rád bych ještě podotkl, že pokud někdo hodlá spáchat sebevraždu, nebudu mu v tom bránit, ale byl bych rád, kdyby nás do toho netahal.

U těch druhých mě to trochu mrzí. Netuším, z jakého důvodu vytáhli do boje takhle primitivně a v podstatě proti něčemu, co je naprosto v celé téhle dobrovolné sebevraždě Evropy nepodstatné. Shledávám něco takového pochopitelným u skinheada, který zrovna v hospodě dopil desáté pivo a rozhodl se spasit svět. Tam se asi příliš inteligence a hloubky neočekává. Méně pochopitelné to je u velmi vzdělaných a inteligentních lidí.

Je třeba totiž vést boj konstruktivně. Islamizace je důsledek masové imigrace. Jestliže se někdo domnívá, že zakáže nějaký šátek a problém islamizace nebo snad dokonce masové imigrace a hrozba kulturního střetu v Evropě rázem zmizí, je naivka. A pokud k tomu ještě používá přihlouplé argumenty jako „jednou ustoupíme a navždy budeme ustupovat“ je buď hloupý, a nebo záměrně lže. Ve skutečnosti totiž už nemáme kam dál ustoupit, pokud žijeme v době, kdy je masová imigrace vítaným prostředkem, tak jsme dosáhli maximálního stupně ústupku, není kam dál zajít.

Když ve Francii zakázali burky, nevyřešil se problém s masovou imigrací, kriminalitou, znásilňováním, rasismem naruby, islamizací, „no-go“ zónami, zapálenými auty ani pravidelným multikulturním silvestrovským obohacením v podobě vražd. O 2 roky později působí několik stovek „Francouzů“ v Sýrii na straně islámistů, muslimové se střetávají s Židy v ulicích a mešit je o 100 více! Žádná integrace neproběhla a v budoucnu ani neproběhne. Ostatně rekordní vzestup francouzské nacionalistické Národní fronty mi dává za pravdu, že lidé ve Francii už mají po krk pohádek o soužití.

Můžeme tedy vést občanské iniciativy proti šátkům. Anebo můžeme mluvit o věcech tak, jak skutečně jsou. Tak, aby pokud islamizaci skutečně nechceme, neproběhla. Nebo snad hodláme připlouvajícím imigrantům dávat vyplnit dotazníky o jejich víře? Myslíte, že budou vyplňovat správně, když by věděli, co je čeká? Zakážeme Korán a budeme si myslet, že muslimská víra zmizí mávnutím kouzelného proutku a problémy se vyřeší? Vážení, pokud někdo v něco takového věří, ať natočí třeba pokračování Harryho Pottera a tam se seberealizuje v kouzlech a máváním kouzelnými hůlkami.

Realita je bohužel složitější, méně politicky korektní, nepříjemná a neoblíbená.

Stále je však realitou!