Mikulášská nadílka

S nastupujícím adventem a blížícími se vánočními svátky se naši dobrovolníci rozhodli podpořit mladé rodiny, kterým finanční situace nedovoluje uspořádat pro svoje nejmenší ratolesti tradiční mikulášskou nadílku. Od prvních chvil jsme v kontaktu s místní oblastní charitou, která skrze své znalosti pomáhá vytipovávat a kontaktovat rodiny s menšími dětmi, které bychom mohli navštívit

Během týdne jsou určeny a kontaktovány čtyři rodiny s celkovým počtem devíti dětí. Prvotní reakce maminek jsou v skutku úžasné a nesmírně vděčné. Vybíráme tedy mezi sebou finance, za které později nakupujeme devět balíčků. Každý balíček obsahuje nějaké to ovoce, sladkost a malou hračku v podobě plyšáků, autíček či panenek.

5. prosince se tedy převlékáme za Mikuláše, čerta a anděla a vyrážíme obdarovat nejmenší. U všech rodin se setkáváme s ohromnou radostí a díkem. Většinou nám je i nabízeno drobné pohoštění. Všechny děti mají pro Mikuláše nachystanou básničku či písničku. Dle radosti (Nutno dodat že u někoho i prvotních slz – čert přeci jen trochu hrůzy způsobil.) a závěrečných úsměvů na tváři obdarovaných dětí i jejich rodičů musíme říci, že se celá akce velice vyvedla.

Naším cílem bylo původně navštívit jen několik málo dětí, které jsme chtěli obdarovat trochu více. Po diskuzi s charitou jsme, ale usoudili, že vytvořit mikulášskou atmosféru u více rodin, které obdarujeme o trochu méně bude lepší nápad. Bez nás by k nim totiž dost možná žádný Mikuláš s čertem a andělem ani nepřišel. Již druhý den po akci jsme měli zprostředkovaně možnost vyslechnout zpětnou vazbu od jedné maminky, která byla opravdu velice šťastná. Závěrem bychom chtěli poděkovat zaměstnankyním z oblastní charity, které mají na celé akci minimálně poloviční podíl.

Za naše tradice! Za naše lidi!

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.