Matteo Salvini: Turecko nikdy nebude součástí civilizované Evropy

Matteo Salvini - Liga Severu
Matteo Salvini: „Turecko není součástí civilizované Evropy“.

Projev předsedy Ligy Severu Matteo Salviniho v Evropském parlamentu v debatě o situaci uprchlic a ženských žadatelek o azyl.

Pane předsedo, vážené kolegyně a kolegové, dnes jsme si vyslechli tolik pokrytectví o výdajích na Evropanky a cizinky, že jsem skoro v šoku. Jak může někdo uvažovat o začlenění Turecka do Evropy, když turecký premiér mluví o tom, že přistupovat k ženám a mužům jako k rovnocenným se příčí přirozenosti a jeho viceprezident před dvěma lety řekl, že ženy by se na veřejnosti neměly smát ani jinak budit pozornost lidí okolo? Myslí si snad někdo v této budově, že by Evropa měla mezi sebe přijmout lidi, kteří se k ženám chovají takovýmto způsobem? Musím to označit za ubohé a směšné. Lidé, podle nichž by ženy neměly na veřejnosti smát nebo provokovat ostatní, jsou ubozí! Ale proč o tom vůbec mluvíme? Podle mě není a nebude Turecko součástí civilizované Evropy, dokud neukáže úctu k lidským právům.


Raději dejme ty tři miliardy eur nezaměstnaným Evropanům, ne turecké vládě, která je využije na zrušení novin a jejich znovuotevření, až se jí to bude hodit, a ne na ženy nebo uprchlíky.

Podívejme se nyní na situaci v Itálii. Podle statistiky, vysoký komisaři, bylo z 80 tisíc uprchlíků žádajících v zemi o politický azyl – a řeknu to tady otevřeně před všemi – za politické uprchlíky uznáno jen 5%. Dvě třetiny žádostí byly zamítnuty. Mluvíte tu o ženách, ale v Itálii bylo podáno v lednu 2015 podáno 7000 žádostí o politický azyl a žen byla mezi žadateli méně než desetina. Zbytek tvořili silní dospělí muži a méně než 30% z nich byli Syřané. Syřanky nikde nejsou vidět – pokud tedy někdo nechce ve skutečnosti spíš financovat nekontrolovanou islámskou invazi této země a světadílu?

Poslední dotaz: kolik vlastně stojíte, [evropští] komisaři? Kolik stojí UNHRC? Kolik stojí jeho vedoucí a zaměstnanci? Kolik ze sedmimiliardového rozpočtu jde skutečně k uprchlíkům a ne lidem, kteří si platí luxusní hotelové pokoje nebo těm v kancelářích?

Skutečnou solidaritu lze konat mezi lidmi, ne placením noclehu v pětihvězdičkovém hotelu. (Skutečnou solidaritou) je objetí italských a evropských žen, které jsou chudé, nezaměstnané, hladové a v nouzi.

Projev Mattea Salviniho Turkey will never be part of civilized Europe vyšel na stránkách think-tanku Katehon 17. března 2016.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.