Lorenzo Fiato, italský mluvčí hnutí Generace Identity o projektu Defend Europe

C-Star Defend Europe

V pátek 14. července 2017 se podařilo Monice Pilloni udělat rozhovor s italským mluvčím hnutí Generace Identity. Lorenzo Fiato přiblížil projekt Defend Europe. Tyto i další informace si můžete poslechnout v záznamu pořadu Svobodného vysílače, který byl odvysílán v pondělí 17. července 2017.

MP: Lorenzo Fiato nám řekne něco o projektu Defend Europe.

LF: Loď se jmenuje C-Star a pluje pod vlajkou Džibutska směrem k sicilskému pobřeží, nyní by se měla nacházet poblíž Egypta. Loď je dlouhá skoro 40 metrů a může mít posádku 30ti lidí. S touto lodí je možné zůstat na moři více než 30 dní. Bude na ní přibližně 12 aktivistů a zbytek bude profesionální posádka, která bude na lodi pracovat, ale nemá s Generací Identity vůbec nic společného.

Příští týden by měla C – Star dorazit do Katánie a za pár dní na to můžeme vyplout.

Chceme udělat to, že poplujeme do vyhledávací a záchranné oblasti (SAR), budeme monitorovat lodě neziskovek a nahlašovat jakoukoliv jejich zakázanou aktivitu. Chceme zahájit spolupráci s Libyjci, abychom mohli najít lodě pašeráků dříve než je najdou lodě neziskovek, aby se tak mohli zatknout viníci a imigranti mohli být odvezeni zpět.

MP: Takže chcete za spolupráce s libyjskou pobřežní stráží fungovat v libyjských teritoriálních vodách, aby jste mohli spatřit loď pašeráků dříve než neziskovky… A co přesně v takovém případě hodláte dělat?

LF: Chceme dohodnout spolupráci s libyjskou pobřežní stráží z Tripolisu pro případ až najdeme – jestliže najdeme loďku pašeráků s naloženými imigranty, abychom mohli poskytnout první pomoc imigrantům a tudíž zachránit životy a zavolat pobřežní stráž aby přijela, převzala loďku, mohla zatknout pašeráka – jestliže bude přítomen, mohli se odvézt zpátky imigranti a aby se zničila loďka pašeráků, potom co se imigranti přemístí na jiné bezpečné plavidlo.

Snažíme se dostat do přímého kontaktu s pobřežní stráží z Tripolisu, což není tak jednoduché – zatím jsme meli pouze nepřímé kontakty, oni vědí o našem příjezdu, ale ještě jsme neměli to štěstí, mluvit přímo s nimi. Jestliže s nimi nezískáme přímý kontakt ještě před vyplutím, tak si s nimi pojedeme promluvit přímo do Tripolisu. Jakmile se dostaneme do vyhledávací a záchranné oblasti, tak bude v každém případě jednoduché s nimi mluvit přes zařízení, které máme na lodi.

MP: Takže Generace Identity prakticky zavolá libyjskou pobřežní stráž, než hlídka přijede tak poskytnou první pomoc a počkají na to, až se o celý problém postarají Libyjci… Takže celá operace se bude vyvíjet dle platných dohod a předpisů a nebude se dít nic nezákonného.

Děkuji ti Lorenzo za tvoji ochotu, v České republice mnoho lidí se zájmem sleduje váš projekt. Mimo jiné … i v Čechách existuje hnutí Generace Identity … chceš přidat ještě nějaký vzkaz?

LF: Při této příležitosti chci pozdravit aktivisty z Generace Identity v České republice, tedy českou část našeho hnutí, mám velkou radost z jejich velké podpory – udělali reklamu této iniciativě, dělají pro nás sbírku … velmi si toho vážím. Jestliže tyto mise budou mít dobrý výsledek, bude možné rozšířit posádku lodi a rozšířit tedy možnost přístupu na loď tak trochu pro všechny. Chceme docílit toho, aby na této lodi mohlo být zastoupení všech států. Pro nás je velmi důležité přesáhnout národní úroveň a propojit se na úrovni evropské, protože problém multilkulturalismu je sdílen v celé západni společnosti a nejenom tam.

Přepis rozhovoru Loď Generace Identity. Lorenzo Fiato – Defend Europe vyšel na blogu Moniky Pilloni 15. července 2017.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..