Letní identitární univerzita ve Francii

Aktivisté Generace Identity z České republiky se letos 6.-11. srpna opět přidali k dalším 200 mladých lidí z celé Evropy a účastnili se Letní identitární univerzity pořádané francouzskou mateřskou pobočkou.

Co si pod Letní identitární univerzitou představit? Jedná se o setkání aktivistů ze všech koutů Evropy. Je zde pro ně připraven bohatý program plný přednášek, seminářů, ukázek praktických dovedností a v neposlední řadě také sportu. Základní myšlenkou a účelem těchto aktivit je nabídnout aktivistům nástroje a znalosti pro rozvíjení nenásilných metapolitických aktivit. Témata seminářů byla velmi různorodá. Pro představu jsme si vyslechli například výklad o pracích Homéra a Aristotela, o důležitosti a významu nenásilných akcí nebo o tom jak rozpoznat konspirační teorie a proč se jim vyhýbat.

Každé dopoledne proběhla rozcvička a trénink sebeobrany. Naproti tomu každý večer byla příležitost, aby se účastníci sešli u ohně, kde se zpívaly tradiční písničky a povídalo se o zkušenostech s aktivismem. V průběhu celého týdne jsme si osvojili nebo upevnili celou řadu dovedností a získali mnoho nových přátel.

Po skončení Letní univerzity jsme se přesunuli do města Grenoble. Zde jsme spolu s našimi francouzskými kolegy pod heslem „Justice pour Adrien“ neboli „Spravedlnost pro Adriena“ vyjádřili svoje pobouření nad brutální vraždou mladého francouzského muže Adriena Pereze, který byl v den svých narozenin ubodán před diskotékou dvěma arabskými přistěhovalci, když bránil obtěžované přátele.

***

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..