Kulturní dny v jižních Čechách

Na léto jsme se značným předstihem začali vymýšlet akci, na které bychom skloubili kulturní i sportovní část našich aktivit a v hlasování zvítězily jižní Čechy. Během víkendu proběhly přednášky na témata: Rekapitulace aktivit prvního roku fungování Generace Identity, Mediální manipulace, Identitářství – jeho vývoj, osobnosti a literární autoři, Rozbor francouzského identitárního kempu – obsah přednášek, inspirace a budování mezinárodní spolupráce. Další náplní programu byly diskuse, které vždy jednotlivý moderátor odstartoval pár úvodními větami o dané problematice, a dál se už vedla volná diskuse.

 

Témata jako konflikt na Ukrajině, demokracie, nebo občanská společnost byly příjemnou možností sdělit vlastní názor a také si ho svými argumenty obhájit. Díky občasným přeháňkám jsme se na část programu přesunuli do lokálního minipivovaru, kde jsme pro případ potřeby měli dopředu zarezervovaný sál, ale po rozehnání mraků již program pokračoval opět venku.

 

Předem domluvené fotbalové hřiště se sice nehonosilo anglickým pažitem, ale touto nepatrnou vadou jsme kompenzovali naší mistrnou hrou. Večer jsme strávili grilováním u ohně a druhý den ráno se menší část z nás přesunula do Písku, kde jsme si prošli historické centrum včetně Kamenného mostu (nejstaršího mostu v ČR), po obědě navštívili muzeum Křižíkovy elektrárny a na závěr zavítali do antikvariátu, ve kterém se  shodou okolností z prodeje knih podporuje stejný psí útulek, na který jsme již několikrát sami pořádali sbírku.

 

Přestože je toto období ještě hojně využíváno k dovoleným, tak jsme byli příjemně překvapeni počtem zúčastněných.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.