Identitární kemp 2017

Ve dnech 8. – 10. září se na jihu Čech uskutečnil kemp pro aktivisty Generace Identity. Hlavním účelem akce bylo prohloubit znalosti a dovednosti aktivistů jak po teoretické, tak praktické stránce. V pátek odpoledne se tak na místě scházíme v počtu asi pětadvaceti osob, připravujeme zázemí a večerní posezení u táboráku se nese zejména v duchu seznamování a neformálních debat.

Hlavnímu programu, tedy přednáškám a workshopu je věnována celá sobota. Po snídani tak začíná první přednáška, která se zaobírá strategií, taktikou a metodami aktivismu. Zmíněny jsou příklady z naší vlastní činnosti, činnosti zahraničních identitárních organizací a konečně návrhy na budoucí aktivity.

Druhá přednáška, tentokrát s praktickými ukázkami, je velmi poutavá a týká se praktických záležitostí z oblasti přežití v přírodě. Přesto, že se nejedná o téma, které by se přímo dotýkalo aktivit GI, zmiňované dovednosti se jistě hodí každému – počínaje filtrováním vody přes rozdělání ohně bez zapalovače či zápalek po zajímavé postřehy ohledně táboření či pohybu ve středoevropské krajině.

Následující příspěvek se týkal poměrně zásadní záležitosti, kterou je Nová levice. Tento proud, známý též pod názvy jako neomarxismus, kulturní marxismus, frankfurtská škola, osmašedesátníci apod. je, ač to mnozí netuší, určující doktrínou ve velké části Evropy, samozřejmě také v USA či Kanadě…  V přednášce tak byli posluchači seznámeni s historickým pozadím vývoje této ideologie, jejími představiteli a projevy a také s reakcí na ní, tedy Novou pravicí.

Další na pořadu dne byl workshop na téma tvorby transparentů, včetně vytipování místa, volby materiálů, uchycení a řady dalších praktických připomínek.

Po obědě následovala prezentace aktivit Evropské fronty solidarity pro Kosovo, což je organizace zabývající se podporou Srbů žijících na Albánci okupovaném Kosovu a Metohiji a také informováním veřejnosti o situaci na těchto územích. Velmi trefná byla poznámka přednášejícího, že kdo by si chtěl udělat obrázek o Evropě po velké výměně obyvatelstva, může se podívat na Kosovo. Srbové coby původní obyvatele byli postupně přečísleni imigrací a natalitou muslimských Albánců, a ti, kteří zde zůstali, jsou terorizováni a samozvaným státem – v čele s teroristou z UÇK a narkomafiánem Thaçim – považováni za občany druhé kategorie.

Tématem poslední přednášky dne byla sexualita a gender, kterými se hostující řečník obsáhle zaobíral z mnoha úhlů od biologie po společenský dopad.

Sobotní den jsme uzavřeli opět společným táborákem a diskusí nad obsahem přednášek. Nedělní dopoledne pak už bylo věnováno úklidu kempu a odjezdu.

 

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.