Hodina Země zrušena kvůli hrozbě znásilnění

Östersund Hodina Země
„Hodina Země je důležitá událost, ale letos jsme se rozhodli v kontextu nedávných událostí nechat světla svítit. Chceme, aby se všichni cítili v bezpečí.“ Ann-Sofie Andersson.

Epidemie znásilnění páchaná barevnými vetřelci donutila švédské město Östersund zrušit plánované vypnutí veřejného osvětlení v rámci každoroční „Hodina Země,“ říká reportáž švédské televize.

V rámci globální ekologické akce „Hodina Země“ města po celém světě na hodinu symbolicky vypínají veřejné osvětlení k úspoře energie jako prostředek boje s „klimatickými změnami.“

Policie už dříve varovala ženy v Östersundu, aby po sérii sexuálních napadení barevnými imigranty nevycházely ven – což oblastní šéf policie Stephen Jerand označil za „znepokojivý trend“ nevyprovokovaného násilí proti ženám na veřejnosti.


Podle švédské veřejnoprávní televize (SVT) se tento týden příslušný výbor městského zastupitelství rozhodl ponechat při Hodině Země, letos naplánované na sobotu 19. března, osvětlení rozsvícené.

Podle reportáže SVT dospěli k rozhodnutí po poradě a na doporučení policie, které vycházelo především z nedávné vlny útoků.

Hodina Země je důležitá událost, ale letos jsme se rozhodli v kontextu nedávných událostí nechat světla svítit. Chceme, aby se všichni cítili v bezpečí“, citovala SVT městskou zastupitelku Ann-Sofie Anderssonovou.

Velitel Jerand dodal, že policie to považuje za „velice moudré rozhodnutí. Rozsvícené osvětlení je zcela v souladu s naším úsilím o zvýšení bezpečnosti za stávajících podmínek.

Dodal, že dosud ve městě došlo ke 14 sexuálním útokům – přestože město před přílivem barevných imigrantů tento typ zločinnosti takřka neznalo.

Ve městě vniklo centrum pro vetřelce, kde jich bylo ubytováno přinejmenším 500, řada z nichž jsou Afričané „přerozdělení“ z Itálie mechanismy EU během roku 2015.

Článek Rape Plague Cancels “Earth Hour” vyšel na stránkách The New Observer 18. března 2016.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.