Generace Identity definitivně přišla o své oficiální profily na Facebooku a Instagramu

Někteří z Vás možná marně v posledních týdnech hledají profil Generace Identity (Generace ID) na sociálních sítích Facebook a Instagram v součtu více než 10 000 odběrateli.

V polovině února Facebook potřetí během devíti měsíců zrušil profil Generace ID. Společnost se ani tentokrát nenamáhala se zdůvodněním, proč profil hnutí mladých lidí, jehož aktivismus je striktně nenásilný a který se od počátku své existence distancoval od všech možných -ismů, tolik vadí.

I tentokráte se Facebook omezil na strohé konstatování, že profil „porušil pravidla komunity“.

V souvislosti s tímto krokem přišla současným i bývalým správcům profilu informace o smazání konkrétních fotek s urážlivým obsahem.

Na níže uvedených fotografiích můžete posoudit sami, co podle cenzorů (nenapadá nás vhodnější titul této funkce) z Facebooku je natolik urážlivé, že je kvůli tomu třeba facebookovou „komunitu“ chránit (příklady):

Zajímavé, že pro stejnou sociální síť například není nikterak urážlivá ani porušující pravidla placená reklama na podniky zjevně nabízející prostituci. Vlastenectví, sociální činnost směřovaná vůči mladým rodinám a starým lidem či kritika masové imigrace jsou zjevně pro společnost, které tak úzkostně záleží na bezpečí svých uživatelů, společensky méně přijatelné.

Proti uvedenému rozhodnutí jsme se okamžitě odvolali, ovšem tentokrát neúspěšně a bylo nám oznámeno, že pro opakované porušování pravidel o profil přicházíme nenávratně. Bez jakéhokoliv oznámení ve stejnou dobu zmizel také náš profil na síti Instagram patřící stejnému majiteli jako Facebok. Podobně jako česká pobočka evropského identitárního hnutí byly od přístupu ke svým odběratelům (například v případě mateřské francouzské pobočky jich bylo více než 200 000) nuceně odstřiženi identitáři v řadě evropských zemí.

Facebook si během let vytvořil v oblasti sociálních sítí z celosvětového hlediska v podstatě monopol, nebo je minimálně součástí oligopolu několika málo globálně působících sociálních sítí. Důležitost této komunikace dlouhodobě roste, je nefunkčnost původního FB profilu velkou ztrátou, nicméně tuto síť neopouštíme. Můžete nás nalézt na následujícím náhradním profilu.

Jelikož nejsme zdaleka jediným subjektem, který zasáhla v poslední době zjevná cenzura kvůli nepohodlným názorům a postojům, rozhodně podporujeme snahu poslance Václava Klause mladšího a některých dalších zákonodárců legislativně upravit působení nadnárodních společností v oblasti komunikace na českém trhu. V době, kdy mají na trhu výsadní postavení a prezentace na sociálních sítích dokáže velmi výrazně ovlivňovat veřejné mínění a tím například také výsledky voleb, jsou argumenty o tom, že je to čistě na rozhodnutí provozovatele a nikdo nikoho nenutí na sociální síti působit, zcela falešné. Není možné svévolně některé subjekty cenzurovat, pokud neporušují zákony své země, což Generace Identity rozhodně neporušovala.

Podobně jako identitáři z ostatních evropských zemích, jsme již v průběhu léta 2018 založili profil na původně ruské sociální síti VKontakte.

***

Sledovat nás dále můžete na našem webu: https://generace-identity.cz.
Twitteru: https://www.twitter.com/generace_id/
Sledujte také profil studijní skupiny Astraea – https://www.facebook.com/astraea.cz/
Pokud chcete Generaci Identity podpořit a zapojit se do našich aktivit, napište nám privátní vzkaz či e-mail na adresu kontakt@generace-identity.cz
Finančně podpořit nás můžete na našem transparentním účtu u Fio banky: 2701254651 / 2010

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..