Gangy imigrantů nechaly uřezanou hlavu na ulici v Amsterdamu

Amsterdam
Úspěšná integrace neevropských přistěhovalců. Již brzy ve vašem městě!

Autor: Chris Tomlinson

V Amsterdamu byla nalezena na ulici uřezaná hlava. Šlo o nejnovější a dosud nejbrutálnější vraždu v tzv. „MOCRO válce“ gangů marockých imigrantů.

Nález učinil obyvatel Amsterodamu Stan Koeman. Nejprve si myslel, že jde jen o tašku na ulici, ale brzy si uvědomil, že před lahůdkářstvím se povaluje něco mnohem horšího: „Pak jsem to ale uviděl: kurva, to vypadá jako hlava,“ řekl podle webu Welt.de holandským médiím.

Tělo oběti bylo zčásti spálené nalezeno o den dříve v jíné části města. Obětí byl třiadvacetiletý Nabil Amzieb.


Podle policie nebylo umístění hlavy náhodné. Její obličej byl obrácen k místnímu shisha baru „Fayrouz,“ která je podle místní policie známým místem setkávání severoafrických gangů, které od roku 2012 vedou krvavou válku o území.

Úřady nechtějí o případu mluvit a s ohledem na probíhající vyšetřování prozrazovat detaily, ale v dané oblasti nejde o první podobný incident a poblíž podniku byl v roce 2014 postřelen přinejmenším jeden člověk.

Od roku 2012 byly zaznamenány tucty útoků mezi členy tzv. „MORCO mafie“. Z téměř dvaceti dosud od počátku konfliktu zabitých byl Nabil Amzieb zatím nejmladší.

Během loňska zveřejnila policie statistiky poodhalující rozsah války gangů. Ukazují zadržení 396 palných zbraní a šest vražd, což je pokles z průměrných deseti do roka v roce 2012.

Starosta Amsterdamu Eberhard van der Laan přirovnal násilnosti k řádění mexických drogových kartelů: „Podobné věci většinou vidíme v televizních seriálech jako ‚Narcos‘ nebo v zemích jako Kolumbie, ne v Amsterdamu – ale tohle bylo v Amsterdamu.“

Celá záležitost je podle něj „pro veřejnost velkým šokem.“ V roce 2014 vyjádřil znepokojení nad rostoucí mírou násilí v ulicích; nejnovější zločin pak jeho slovy představuje jen další kapitolu v eskalujícím se násilí.

Policie o dalším postupu vyšetřování sice mlčí, jasně ale dává najevo, že „MOCRO válka“ ještě zdaleka není u konce.

V Německu se tento týden násilí gangů migrantů připomnělo explozí auta v Berlíně. Cílem útoku byl překupník drog, který se podle všeho stal obětí konkurenčního gangu.

Násilí barevných gangů nebyla ušetřena ani rakouská metropole Vídeň. Co začalo jako hádka na sociálních sítích se zvrhlo v napadení a pobodání mladých Čečenců asi padesátkou Afghánců. Obě skupiny se také angažují v obchodu s narkotiky.

Článek Chrise Tomlinsona Migrant Gangs Leave Severed Head On Amsterdam Street vyšel na stránkách Breitbart 19. března 2016.

Jeden komentář

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..