Facebook pokračuje v cenzuře identitárního hnutí

Facebook cenzura

Facebook v minulém týdnu zřejmě definitivně zrušil profil české pobočky Generace Identity s téměř 9000 sledujícími kvůli údajnému používání „nenávistných slovních projevů“. Stránka byla koncem července po více než měsíčním vynuceném pozastavení znovu spuštěna, fungovala pak měsíc a tři dny.


Trváme na tom, že žádných nenávistných ani vulgárních slovních projevů, kterých je Facebook jinak plný, jsme se nedopouštěli a pravidla sítě neporušovali. Jsme jednoznačně přesvědčeni, že jsme se podobně, jako naši kamarádi z ostatních evropských zemí stali obětí tažení proti vlasteneckým a konzervativní postoje zastávajícím uskupením, která jsou současnému systému, jehož je Facebook součástí, trnem v oku.


Hlavní myšlenkou identitárního hnutí je myšlenka ochrany různorodosti světa. Ta mimo jiné spočívá také v uchování rozdílnosti lidských etnik a kultur. Na našem přístupu není nic rasistického, právě naopak od rasismu jsme se z v článku proti-rasismu a během naší pětileté existence opakovaně distancovali. Veškeré politické aktivity identitárního hnutí v rámci celé Evropy jsou vedeny nenásilnou formou, kdy mezi inspirátory jeho aktivismu patří například Maháthmá Gándhí či americký filozof Gene Sharp.

Vzhledem k tomu, že Facebook si během let vytvořil v oblasti sociálních sítí v podstatě monopol a důležitost této komunikace dlouhodobě roste, je nefunkčnost původního FB profilu velkou ztrátou, nicméně máme připravenu řadu alternativních řešení. Jedním z nich je tento náhradní profil.

Podobně jako identitáři z ostatních evropských zemích, jsme již v průběhu léta založili profil na původně ruské sociální síti VKontakte.

***


Sledovat nás dále můžete na našem webu: https://generace-identity.cz.
Na instagramu (byť i zde čelí identitární hnutí nepochopitelným cenzorským krokům): https://www.instagram.com/generace_id/
Twitteru: https://www.twitter.com/generace_id/
Sledujte také profil studijní skupiny Astraea – https://www.facebook.com/astraea.cz/
Pokud chcete Generaci Identity podpořit a zapojit se do našich aktivit, napište nám privátní vzkaz či e-mail na adresu kontakt@generace-identity.cz
Finančně podpořit nás můžete na našem transparentním účtu u Fio banky: 2701254651 / 201
0

Jeden komentář

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..