Evropská racionalita versus Koncepce sociální bezpečnosti

Kdo před včerejší debatou čekal nějakou silnější slovní výměnu či osobní útoky, musel být zklamán. Diskuze mezi pány Hamplem (Popperovský kritický racionalismus) a Vavruškou (Koncepce společenské bezpečnosti) byla překvapivě vstřícná, místy až přátelská. Což bylo pro mnohé z nás příjemným překvapením.

Jako první se slova ujal pan Vavruška, který v pár bodech nastínil základní metodiku/přehled. Dostatečně obecné teorie řízení, která je jedním ze základních prvků celé koncepce, a kterou lze poměrně elegantně obsáhnout exaktním jazykem matematiky.

S touto tezí neměl pan doktor Hampl větší problém. Souhlasil, že procesy ve společnosti lze do určité míry ovlivňovat a taktéž potvrdil existenci tzv. mocenských center, která o toto ovlivňování/řízení usilují. Navázal na to argumentací, kde obhajoval svůj pohled, opírající se o popperovsky kritický racionalismus. Pan doktor Hampl (stejně tak jako mnoho jiných) je přesvědčen, že právě toto je jedním z klíčových faktorů, které stojí za úspěchem západní civilizace.

Po necelé hodině a půl, kdy probíhala klidná výměna názorů obou diskutujících, dostalo možnost pokládat otázky publikum. V plně obsazeném sále se sešlo více jak sto posluchačů, kteří svými dotazy nešetřili.

Všem, kdo na akci dorazili, srdečně děkujeme a těšíme se v budoucnu na další společná setkání.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..