Europa Nostra

V sobotu 25. srpna pořádala v Drážďanech místní pobočka identitárního hnutí festival pod názvem Europa Nostra, na který se sjelo na 500 účastníků nejen ze všech koutů Německa, ale také třeba Francie, Itálie, Rakouska nebo Polska. Nechyběli pochopitelně ani zástupci české Generace Identity.

Smyslem celé akce byla prezentace jednotlivých identitárních buněk. Kromě samotných identitářů ze všech koutů Evropy zaujala také řadu místních občanů procházejících jedním z parků v samotném centru „Florencie na Labi“, jak se také Drážďanům přezdívá, který celý jeden den patřil evropské identitární mládeži.

Pod šírým nebem tam rozložily své informační stánky řady identitárních organizací, kromě jednotlivých zahraničních buněk se představovaly i další projekty jako 120DEZIBEL, PATRIOT PEER, PHALANX EUROPA, AK NAUTILUS, EIN PROZENT FÜR UNSER LAND nebo DEFEND EUROPE. Celé odpoledne za velkého zájmu účastníků probíhaly hned ve dvou stanech přednášky zástupců těchto organizací a projektů. Svůj příspěvek o české politické situaci a aktivitách místní Generace Identity přednesla také zástupkyně české GI.

V obležení zvídavých návštěvníků byl i stánek české Generace Identity. Zahraniční kolegy zajímaly nejen aktivity naší pobočky, padalo také hodně dotazů na politickou situaci v České republice. Účastníci si mohli zakoupit řadu propagačních materiálů. Za zmínku stojí třeba velký zájem o trička s ryze českým motivem Svatého Václava. Od českých identitářů tak zaujatí zahraniční zájemci vyslechli mnohokrát legendu o našem národním patronovi.

Celý festival se nesl v přátelském duchu, organizátoři nezapomněli ani na občerstvení účastníků a na kráse celé akci neubralo ani to, že proběhla zcela bez alkoholu. Došlo na důstojnou prezentaci našich myšlenek, které nezabránila ani skupinka takzvaných antifašistů snažící se průběh akce narušit různým halekáním. Brzy ji však vyhnalo chladné počasí a poklidný identitární festival pokračoval dál až do večerních hodin, kdy vyvrcholil vystoupením hudebníků Komplotta a Chrise Arese, na něž se těšila většina účastníků, a kteří sklidili velký úspěch.

Jednalo se tedy o jednoznačně příjemně a užitečně strávený den, kdy se střetli kamarádi a kolegové z celé Evropy a navzájem se mohli inspirovat pro další aktivity ve svých zemích. Na projektech, které spojují a vzdělávají evropskou mládež se budeme určitě podílet i nadále.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.