Estetická intervence v Praze

Dvě dvoumetrové sochy, močící na obrys České republiky stojí již od roku 2004 nedaleko Cihelné ulice na Malé straně. Jde o výtvor „umělce“ Davida Černého, známého svou nenávistí k českému národu. I jeho další výtvory jako Kůň (1999), představující patrona českých zemí Svatého Václava sedícího na břiše mrtvého koně, či známá Entropa (2009) dávají tušit jaký je vztah Černého k české a evropské identitě. Svou oikofobii pak výtvarník potvrzuje řadou výroků, jako když označil coby prototyp Čecha „nepromíchanou, nezajímavou a lehce zknedlíkovanou hmotu, která je nasáklá pivem“.


Generace Identity považuje tyto rádoby umělecké výtvory za nevkusné a urážející český národ. Proto jsme se rozhodli provést jistou estetickou intervenci, která alespoň na chvíli zakryje urážlivou plastiku v centru našeho hlavního města. Skupinka aktivistů zakryla toto „umělecké dílo“ neprůhlednou plachtou a omotala lepící páskou. Na místě také rozhodila stovku letáků s vyjádřením. Mimochodem, místní (zřejmě) hlídač se o našich aktivistech vyjádřil jako o „českých zmrdech“.


Je-li urážení národa chráněno svobodou projevu, pak považujeme i my naše vyjádření, kdy jsme tento výtvor zakryli neprůhlednou plachtou, za naši svobodu projevu.

Jeden komentář

  1. Tu sprostou sochu od zida D. Cerneho meli aktivisti rovnou odstranit a zaroven na nej podat zalobu za urazku ceskeho naroda. Vsechny jeho pavytvory by mely zmizet z verejnych prostranstvi. Kdopak asi povoluje umistovat tyto naprosto nevkusna dila do historicke Prahy? Vsadim se, ze zatim budou opet zidaci a jedna z nich bude zcela urcite zidovice Krnacova, Sorosova schovanka, ktera je momentalne primatorkou hl.mesta Prahy. Privandrovala ze Slovenska tahle zidovska filcka. jak dlouho si to Cesi nechaji libit, aby jim vladli zidi a jejich poskoci? Proc neni na miste primatora Prahy Cech?

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.