Den svobody – Budapešť 2.9.2017

V překrásném hlavním městě Maďarska se v sobotu odehrála manifestace připomínající osvobození Budy v roce 1686. Buda byla osvobozena Svatou ligou po 145 letech okupace Osmanskou říší, přičemž vojsko Ligy se skládalo z Maďarů, Poláků, Čechů, Chorvatů, Němců, Francouzů, Burgunďanů, Holanďanů a dobrovolníků z řady dalších evropských národů. Toto vítězství bylo jedním ze zásadních milníků boje proti Osmanské říši v Evropě. Na připomínku této události jsme se tedy účastnili akce pořádané maďarskými identitáři z Identitás Generácio.

Kromě naší české výpravy a pochopitelně maďarských kamarádů se účastnili i identitáři z Rakouska, Polska, Slovinska, Itálie a Srbska. Na pochod z Clark Ádám tér tak vyrazila naše zhruba stočlenná skupina s vlajkami národů, které jsme reprezentovali a vlajkami s lambdou, reprezentující evropské identitární hnutí. Po téměř hodinovém pochodu, za skandování hesel jako „Evropa, mládež, reconquista“, „Heimat, freiheit, tradition, multikulti endstation“ a samozřejmě řady maďarských, které bohužel neumím přeložit, jsme došli až ke kostelu, na kterém je umístěna pamětní deska z roku 1986 připomínající třísté výročí bitvy. Zde maďarská řečnice přednesla projev, jehož zkrácenou verzi poté zopakoval jiný aktivista v angličtině.

Po akci následovalo neformální přátelské posezení, které se neslo v duchu utužování stávajících a navazování nových mezinárodních kontaktů a přátelství. Smysl celé akce, tedy jednota, spolupráce a přátelství evropských národů tváří v tvář společnému ohrožení, tak byl beze zbytku naplněn. Naše díky patří maďarským kamarádům za zorganizování akce, pozvání a také pohostinnost, s jakou se o nás, zahraniční hosty, postarali.

Ať žije Evropa!!!

 

Více na Identitás Generáció

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..