Brusel: Vlastenci narušili shromáždění pacifistů

Casuals against Terrorism
Casuals against Terrorism

Přes tisíc vlastenců se neočekávaně objevilo na nedělním pacifistickém shromáždění v centru Bruselu, což vedlo k ostrým střetům s podobně početným davem rudých a barevných, kteří po muslimských teroristických útocích přišli velebit „mír a lásku.“

Vlastenci se omezili na skandování hesel, přesto na ně policisté zaútočili vodním dělem a obušky, zatímco během ranních razii došlo v Belgii k zatčení dalších devíti podezřelých nevropského původu z terorismu.

Nejprve se na náměstí Place de la Bourse, kde lidé pokládají za oběti útoků květin a další předměty, sešla tisícovka rudých a barevných. Došlo na obvyklé prázdné fráze o „míru“ a „snášenlivosti,“ typické pro ty, kteří nevidí nebo nechtějí vidět rasově demografické kořeny násilí.


Po druhé odpolední se ale podle belgického rozhlasu náhle objevilo asi tisíc vlastenců s transparenty a slogany, podle kterých patřili tito muži k dříve neznámé organizace jménem „Národ.“

Některé transparenty podle všeho vzešly z anglického prostředí; na jednom z nich stálo Casuals against Terrorism. Termínem „casuals“ se v Británii označují fotbaloví fanoušci.

Casuals against Terrorism

Vlastenci také skandovali „Tohle je naše země“ a „Stát, komplic Daeš“ (Daeš je arabský akronym Islámský stát), který jasně ukazuje jejich přesvědčení, že belgický stát je za teroristické útoky zodpovědný tím, že vůbec umožnil muslimskou invazi.

Někteří barevní mezi levicovým davem – očividně zděšení počtem pronárodních demonstrantů – se na ně pokusili zaútočit, jejich druhové je ale zadrželi. Napětí rostlo, až nakonec obě skupiny oddělila policie a vlastence vytlačila k budově burzy.

Brusel: Vlastenci narušili shromáždění pacifistů
Jeden z barevných „pacifistů“ je uklidňován, aby nezaútočil na vlastence.

Brusel: Vlastenci narušili shromáždění pacifistů
Nová doba! Policie chrání vlastence před „pacifisty“, aby pak na vlastence zaútočila obušky a vodním dělem.

V té době už systémová média, která byla na místě, aby zpravovala o „mírovém“ shromáždění, vysílala do světa zprávy o „neonacistech,“ kteří přišli na akci a předváděli „nacistické pozdravy“ (přestože fotografie nic podobného neukazují – jen zatnuté pěsti a dobře známý postoj „casuals“ při skandování se zdviženýma rukama.)

Casuals against Terrorism
Nacistické pozdravy? Bez komentáře.

Casuals against Terrorism
Bez komentáře.

Následně dostali policisté rozkaz na vlastence zaútočit a těžkooděnci s obušky se podporováni vodním dělem dali do pohybu. Hrstka vlastenců této nepřiměřené a zcela neopodstatněné policejní akci vzdorovala a asi tucet z nich byl po následné potyčce zatčen.

Většina se však rozptýlila stejně rychle, jako se shromáždili a zanechali policisty, aby mohli chránit rudé, jak to ostatně při podobných střetnutích zpravidla dělávají.

Shodou okolností bylo zhruba ve stejném čase, kdy policie v Bruselu zasahovala proti vlastencům, v dalších částech země při ranních zátazích zatčeno dalších devět z terorismu podezřelých barevných.

Razie v Bruselu, Mechelenu a Duffelu byly spojeny s teroristickou činností, řekl státní zástupce.

Kromě toho byl další barevný terorista, jmenovaný jako Abderamane A., formálně obviněn z „podílu na teroristickém činu.“ Policisté jej v pátek v bruselské čtvrti Schaerbeek postřelili do nohy, když měli podezření, že nese v batohu výbušniny.

Italská policie také v jihoitalském Salernu zadržela dalšího barevného podezřelého z terorismu, Alžířana Djamala Eddina Oualiho. Hledali jej v souvislosti s podezřením z výroby padělaných dokumentů použitých teroristy v Paříži a Bruselu.

Článek Brussels: Patriots Disrupt Peaceniks vyšel na stránkách The New Observer 27. března 2016.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.