Barevná záplava v USA

Legální imigranté, USA
Kolik imigrantů lze asimilovat? Kolik jich dokáže vstřebat zdravotní systém, infrastruktura a pracovní trh?

Noví barevní „imigranti“ do Ameriky už tvoří více než čtvrtinu obyvatelstva v šesti státech a přes 15 % obyvatel v 16 státech Unie – celkem 61 milionů lidí.

Všichni tito „imigranti“ přišli do USA teprve po roce 1970 a postupně snížil podíl evropského (bělošského) obyvatelstva z 84 % na dnešních méně než 62 %.

Plný rozsah barevné invaze ukázala nová analýza americké rasové demografické situace provedená Centrem pro imigrační studie (CIS), která zpochybnila kapacity země absorbovat imigrační záplavu ve školách a na trhu práce.

Podle interaktivní mapy zveřejněné CIS v roce 1970 nepřesahoval podíl imigrantů 15 % ani v jediném státu.

Dnes tuto hranici překročila třetina států USA: Kalifornie, Nevada, Texas, Florida, New York, New Jersey, Washington, Arizona, Illinois, Maryland, Georgia, Virginia, Massachusetts, Rhode Island, Delaware a Oregon.

A v šesti státech dokonce tvoří imigranti a jejich děti více než čtvrtinu populace: Kalifornii, Nevadě, Texasu, Floridě, New Yorku, a v New Jersey.

Například v Kalifornii se za 45 let zvýšil podíl z 13 % na loňských 37 %. Texas zažil ve stejném období nárůst z 5 % na 25 %.

K předchozí analýze, podle níž žije v zemi 61 legálních i ilegálních imigrantů a jejich dětí, experti poznamenali: „Tyto údaje stojí v ostrém rozporu s nedávnou historií Spojených států. Ještě v roce 1970 jich bylo jen 13,5 milionu – tedy jeden z patnácti obyvatel země.“

Od roku 2000 ale počet imigrantů vzrostl o 18,4 milionu a dnes jak tak imigrantem jeden z každých pěti Američanů.

Číslo 61 milionu v sobě zahrnuje i odhadem 15,7 milionů, kteří v Americe žijí ilegálně.

Podle analýzy CIS jsou tři čtvrtiny – tedy 45,3 milionů – legální migranti a jejich děti, což znovu dokazuje, že legální migrace z Třetího světa je pro Ameriku mnohem větším nebezpečím než migrace ilegální.

„Tyto údaje vyvolávají otázky, které si jen málokdo zdá být ochotný položit: kolik imigrantů lze asimilovat? Kolik jich dokáže vstřebat zdravotní systém, infrastruktura a pracovní trh? Jaký bude mít výrazné navýšení hustoty zalidnění efekt na životní prostředí a kvalitu života?,“ napsal vedoucí výzkumu CIS Steven Camarota.

„45 milionů legálních imigrantů a jejich malých dětí už tady máme – dává smysl pokračovat v přijímání více než milionu nových legálních trvalých imigrantů každý rok?“ dodal.

„Počet imigrantů a jejich nedospělých dětí v letech 1970 – 2015 rostl šestkrát rychleji než celková populace země: 353 % vs. 59 %,“ uvedl dále.

„Příliv imigrantů a jejich nedospělých dětí v letech 1970 – 2015 byl takřka dech beroucí,“ řekl Camarota a uvedl tři příklady:

— V Georgii se počet obyvatel v této skupině zvýšil o 3058 % (z 55 000 na 1,75 milionu, 25x rychleji než v celém státě.
— V Nevadě to bylo o 3002 % (z 26 000 na 821 000), šestinásobek tempa státu jako celku.
— V Severní Karolíně podíl imigrantů nabobtnal o 2937 % (ze 47 000 na 1,43 milionu), třicetkrát rychleji než se zvyšoval počet obyvatel státu.

Nebude-li tato populační exploze nejen zastavena, ale zvrácena, sklouzne Amerika k barevné většině podstatně dříve, než se odhadovalo.

Dojde k tomu i přesto, že počet bělochů v Americe dle autorů studie narostl z 169 622 593 v roce 1970 na 196 817 552 v roce 2010.

Tento vzestup však výrazně převyšuje barevná populační exploze, kterou největším dílem přiživuje legální imigrace – největší jednotlivá hrozba přetrvání Ameriky coby země prvního světa.

Článek The Flooding of America vyšel na stránkách The New Observer 30. března 2016.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.