Antifa napadla identitárního aktivistu Martina Sellnera, média to dávají za vinu jemu

Martin Sellner
Rozhovor Martina Sellnera o incidentu v metru pro vlastenecký web Info-DIREKT.

Dnes ses octl ve všech novinách a zpravodajství, protože včera jsi byl v centru incidentu s Antifou. Mohl bys stručně popsat, co se vlastně stalo?

Asi v 10 večer jsem se měl na stanici vídeňského metra setkat se známým. Chvíli jsem s někým mluvil, když se na mě z ničeho nic vrhlo čtyři nebo pět maskovaných lidí a začaly lítat kopance a rány. Nejspíš mě poznali jako identitáře a chtěli mě zmlátit.

Všechno se to seběhlo velice rychle, díky pepřovému spreji se mi je ale podařilo udržet na distanc. Čtveřice sice utekla, ale když jsem chtěl z metra odejít, maskovaní extrémisté z Antifa se objevili znovu a pokoušeli se mě strčit ze schodů. Díky Bohu se jim to nepovedlo a dali se na útěk. Potom jsem na stanici metra počkal na policii a přitom se kvůli bezpečnosti snažil zapadnout do davu.

Překvapily tě reakce? Jak vyznělo podání médií?

Už jsem zvyklý, ale tady se „lživý tisk“ (Lügenpresse) vážně „vyznamenal.“ Už jen titulky samy vytvořily úplně falešný obraz: „Identitář kolem sebe střílel ze zbraně.“ Místo aby se věnovali příčinám incidentu, tedy útoku Antifa, to popsali jako nějaké „řádění šílence.“ Kdyby psali o obraně Vídně v roce 1683, asi by z toho vyšlo něco ve stylu: „Krajně pravicoví Vídeňané na okraji města chaoticky střílejí na všechny strany.“ U všeho se shodou okolností nachomýtl novinář z Ö3, který na Twitteru jako první psal o mé sebeobraně, aniž by zmínil prvotní napadení. Není divu, že alternativní média tolik posilují.

Hodně lidí se možná diví, že jsi u sebe vůbec měl plynovou pistoli…

Podobné útoky se bohužel staly pro vlastenecké aktivisty nepříjemnou každodenní realitou. Média to každodenně – a hanebně – ignorují. Rozbíjejí se okna, ničí fasády a profesní i soukromý život lidí se stává legitimním cílem. U vchodu domu kde bydlím, se pravidelně objevují výhrůžky smrtí a před několika měsíci dokonce zapálili auto mých rodičů. Během naší demonstrace ve Vídni vážně zranili několik lidí. Jelikož tito pouliční teroristé jednají s morálním posvěcením politických i mediálních elit, nemusejí se bát jakýchkoliv následků. Jak totiž vidíme, jakmile se jim někdo brání, sám je označen za viníka. Někteří novináři na Twitteru  radili, že jsem „měl radši zůstat doma“ a že „jsem je vyprovokoval.“ Odkdy je ale provokací shromáždění patriotů na veřejném prostranství ve vlastním městě? Dokud policie nezataví teror Antifa, musíme se nejspíš bránit sami.

V médiích o těchto útocích neslyšíme, dělá něco aspoň policie?

Bohužel až příliš málo, není to ale tak úplně jejich chyba. Chybí totiž hlavně politická vůle vysušit bažinu Antifa. Krátce po útoku dorazila na místo spousta policistů. Okamžitě jim bylo jasné, co se odehrálo a kdo za co mohl nebo nemohl. Vyplnil jsem potřebné formuláře na policejní stanici a záběry kamer v metru snad pomůžou identifikovat pachatele. Na infrastrukturu krajně levicové scény však musí cílit v prvé řadě stát. Tito lidé otevřeně útočí na základy ústavního státu a využívají násilí jako politický nástroj k zastrašení svých názorových oponentů. To je jasný terorismus a hlasité mlčení médií mi přijde jako hanebnost.

Rozhovor Martina Sellnera Nach Schüssen in Wien: Jetzt spricht Martin Sellner vyšel na stránkách Info-DIREKT 4. února 2017.

Jeden komentář

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..