Svatováclavské setkání v Písku

 

Takzvaný Den české státnosti neboli svátek svatého Václava vnímáme jakožto identitárně smýšlející lidé velmi silně. Svatý Václav pro nás znamená velmi mnoho. Není to jen státotvorná legenda či chcete-li mýtus, který od pradávna formoval český národ. Václav je pro nás také jistým morálním vzorem, jak máme žít své životy a jak čelit dnešním výzvám.

 

Byla by škoda, kdyby tento překrásný den zůstal z naší strany nevyužit a tak již pár týdnů dopředu domlouváme naší první větší kulturní akci. Za místo jejího uskutečnění vybíráme krásné jihočeské historické město – Písek. Akce má být od začátků koncipovaná tak, aby oslovila co největší možný počet místních lidí. Pár dní před ní roznášíme stovky letáků, které místní obyvatele zvou na Svatováclavské setkání u Kamenného mostu. Že letáková akce měla smysl, se nám potvrdilo při nedělní přípravě místa, když několik našich aktivistů bylo nedočkavými Písečany tázáno, jestli uvedený čas zahájení skutečně platí.

 

Ze Svatováclavského setkání jsme rozhodně nechtěli udělat pouze nějakou lacinou agitku našich myšlenek. Důraz byl proto kladen na vystupující a program, který měl nejen zaujmout návštěvníky, ale také co nejvíce souznít s našimi idejemi, naší identitou a lokalismem.

 

Jedním z největších lákadel prosluněného nedělního odpoledne byl bezesporu umělecký kovář, který po celé odpoledne předváděl své černé řemeslo. Bylo opravdu překrásné sledovat tradiční výrobu kovaných hřebíků od kterých se postupně přecházelo k daleko složitějším a umělecky náročnějším výrobkům. Návštěvníci mohli vidět, jak vznikají zdobné obouváky, otvíráky na láhve či překrásné závěsné háky. Veškeré výrobky, které byly za odpoledne vykovány, byly kovářským mistrem rozdány mezi početný dav přihlížejících návštěvníků akce.

 

 

Zdatným sekundantem kováři byl umělecký řezbář, který taktéž během odpoledne předvedl své šikovné ruce. Práce s lipovým dřevem a dlátem opět přilákala desítky zvědavců, kteří jen mlčky pozorovali toto překrásné řemeslo. Návštěvníci si během sledování řezbáře mohli taktéž prohlédnout jeho starší díla, jichž zde bylo vystaveno hned několik. Asi největší obdiv z vystavených děl vzbudil nejspíše starověký spartský hoplita.

 

Další atrakcí kulturního odpoledne byl čarovný stánek, kde si kolemjdoucí mohli nechat vyložit karty, zakoupit nějakou tu tématickou knížku či dekorativní předmět s magickou mocí. I tady byl po celé odpoledne poměrně šrumec. U farmářského stolku mohli lidé zakoupit domácí bezové sirupy, pesta a další přírodní výrobky od začínajícího jihomoravského výrobce. Hned vedle farmářských pochutin stála prezentace zvířecího domova Sirius, který jsme již několikrát (i díky Vaší pomoci) mohli podpořit a do budoucna zcela jistě ještě podpoříme.

 

 

Samozřejmě nemohl chybět ani náš ideový kout, který měl prezentovat aktivity Generace identity. Zde naši aktivisté rozdávali letáčky, samolepky a odznáčky, ke koupi zde byla zbrusu nová trička s identitárními motivy. Mezi nejmenší bylo rozdáno na sto balonků s naším logem. A nutno dodat že centrum Písku bylo tento sváteční den opravdu zaplaveno spartskou lambdou. Ať už na balóncích či na odznáčcích, které si připínali jak ti nejmenší, tak často i jejich rodiče.

 

Během setkání zde bylo zdarma rozdáváno veganské a raw občerstvení, které mizelo doslova před očima. Celé odpoledne nám k poslechu hrál národně orientovaný písničkář Tomáš Hamet. Svými skladbami vykouzlil nejeden úsměv na tvářích přítomných.

 

Svatováclavské setkání trvalo více jak čtyři hodiny. Ty byly nabité kulturou a řemesly a byl o ně mezi místními opravdu velký zájem. Celkový počet návštěvníků lze jen stěží odhadovat, ale zcela jistě se pohyboval ve stovkách. Okolo mostu se celé odpoledne procházelo velké množství lidí, z nichž značná část zvědavě zamířila k našim stánkům. Cíl akce, který spočíval v připomenutí tohoto významného data a symbolu českých zemí, ale také oslovení co největšího množství lidí byl jednoznačně splněn. Nemalé množství kolemjdoucích se zastavilo u našeho informačního stánků a zjišťovalo co, že to jsme vůbec zač. Byly rozdány desítky letáků, samolepek a dalších propagačních materiálů, které si lidé se zájmem prohlíželi a četli. Řada lidí projevovala naší činnosti sympatie nejen slovy, ale také finančními příspěvky, za které jim patří velký dík.

 

Během celé akce bylo možné přispívat na právě ukončenou sbírku srbské minority žijící na okupovaném území Kosova a Metochije. Skrze zájem a pozitivní ohlasy, které akce bezprostředně vyvolala je jasné, že zvolená forma i místo oslavy dne svatého Václava byly více než správné.

„Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, nedej zahynouti nám i budoucím.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video
Facebook

❗ Pět let od obsazení mešity v Poitiers ❗
Dnes je tomu 5 let, co se začal psát příběh fenoménu s názvem Géneration Identitaire. Přesně 20. října 2012 došlo k obsazení střechy mešity v Poitiers, na které aktivisté nově vzniknuvšího hnutí vyvěsili transparenty "Výstavba mešit, imigrace - referendum!" Géneration identitaire" a "732", symbolizující 1280 výročí od památné bitvy, při které francká armáda vedená králem Karlem Martelem porazila dvacetitisícové vojsko arabského chalífátu a odvrátila hrozbu invaze muslimů na náš kontinent. Právě na místě, kde probíhala tato bitva dnes stojí jedna z více než dvou a půl tisíce mešit na území Francie. Hnutí tak o sobě dalo touto akcí světu vědět, že s mladou generací Evropanů vládnoucí garnitura musí počítat jako hlasem vzdoru, který bude burácet na obranu našich tradic, za naši budoucnost. Po tomto činu, o kterém informovala mnohá francouzská i světová média došlo k postupné expanzi hnutí se symbolem lambdy do Německa, Rakouska, Itálie a České republiky... do roka od akce v Poitiers.

Pokud ani tobě není lhostejná budoucnost naší vlasti a máš chuť se přidat do řad lidí, kteří sdílí stejné principy, kontaktuj nás a na příští akci nám můžeš stát bok po boku.
►www.generace-identity.cz
►generaceidentity@gmail.cz
Generace Identity Severní Čechy
Generace Identity Jižní Čechy
Generace Identity Západní Čechy
Generace Identity Brno
Generace Identity Ostrava
Generace Identity-Východ
... See MoreSee Less

View on Facebook

++Naše prohlášení k parlamentním volbám 2017++

Opakovaně jsme uvedli, že je nám velmi vzdáleno liberální pojetí demokracie, podle kterého se má politická aktivita občana omezit pouze na volební účast jednou za čtyři roky. Navzdory tomu, že se domníváme, že mnohem důležitější, je dlouhodobý občanský aktivismus a metapolitický a kulturní boj o jednotlivá srdce a mysli, vyzýváme naše příznivce, aby šli k nadcházejícím parlamentním volbám a volili tam subjekty či kroužkovali jednotlivce, kteří zastávají postoje blízké názorům identitárního hnutí. Na rozdíl od kamarádů z Rakouska, Německa či Francie máme situaci o něco těžší v tom, že zde nemáme jednu velkou pro-národní stranu, ale scéna je značně rozdrobená a některé projekty působí poněkud bizarním dojmem. Přesto jsou zde strany a osobnosti, které zastávají rozumné postoje a nadřazují národní zájem nad neexistující univerzální lidská práva, hájí tradiční rodinu, odmítají falešné rovnostářské teorie a multikulturalismus, netrpí nenávistí vůči vlastní kultuře a národu, dokáží odlišit Evropu od EU a nemají žádné škraloupy z minulosti. Výsledky voleb v řadě evropských zemí jasně napovídají, že identitární myšlenky nabývají na síle. Důkazem toho je vzrůstající hysterie našich nepřátel.
Ukažme, že čerstvý vítr začíná vát i u nás.
... See MoreSee Less

View on Facebook

++Rakouská mládež volí vlastenecky++

Analýza voleb ukazuje, že většina voličů mladších 30 let se v Rakousku jasně rozhodla pro vlastenectví. FPÖ (Svobodní) i ÖVP (Lidovci) v předvolební kampani slíbili změnu v azylové a přistěhovalecké politice. Obě strany Rakušanům slíbily zastavení nezákonné masové migrace a zajištění státních hranic.
Volby sice dopadly tímto dobrým výsledkem, nicméně i nadále budeme sledovat počínání obou stran a kontrolovat, zda-li své sliby plní.

Sledujte naše rakouské kolegy na jejich stránce Identitäre Bewegung Österreich
... See MoreSee Less

View on Facebook
17. listopad 17th July Berlin 28. říjen Acta non verba Adam Berčík AfD Afghánistán Akce Aktivismus Alain de Benoist Alexander Markovics Alternative Right Americké volby Amerika.org Angela Merkelová AntiEU Antifa Antiliberalismus Antirasismus Arktos Arnaud Delrieux Astraea Autonomní sociální centrum Klinika Barevné revoluce Belgie Beo.sk Berlín Blokace Blokáda Blokády Bojkot Brady Breitbart Brett Stevens Brexit Brno Brusel Budapešť Calais Camus Casuals against Terrorism Celoevropská demonstrace Charlottesville Christopher Gérard Clinton Council of European Canadians Counter-Currents Czexit Daniel Friberg David Černý Defend Europ Defend Europe Demo Demo Berlin Demokracie Demonstrace Diskuze Dominique Venner Donald Trump Donate Dánsko EFSK Ekologie Ekonomika Ekonomismus Enric Ravello Barber Erdogan Ernst Jünger Etnomasochismus Etnopluralismus EU Europe Evropa Evropská fronta solidarity pro Kosovo Evropská unie Evropské hnutí Feminismus Fenek Solère Fidesz Flandry Fortress Europe Francie Front National Funeral Generace Generace Identity Generace Identity - Jižní Čechy Generace Identity - Severní Čechy Generace Identity - Západní Čechy Generace Identity – Východ Generace Solidarity George Soros Global Independent Analytics Glosa Glosy Grafika GRECE Guillaume Faye Génération Identitaire Génération Solidaire Górny Śląsk Herman Hillary Historie Hodina Země Holandsko Homosexualita Horní Slezsko Hungary IBÖ Idea Identita Identity camp Identitární kemp Identitás Generáció Identitářství Identitäre Bewegung Deutschland Identitäre Bewegung Österreich Ideozločin Imigrace Imperialismus Institut Iliade Irák Islamizace Evropy Islám Itálie Izrael Jakub Svoboda Jan Palach Japonsko Jared Taylor Jean-David Cattin Jean-Yves Le Gallou Jean Raspail Jemen Jižní Čechy Julian Langness Justice pour Phillipe Kai Murros Kapitalismus Katehon Katolicismus Kniha Kolonialismus konference Konzervatismus KosMet Kosovo Kosovo je Srbsko Kriminalita imigrantů Kultura Kulturní dědictví Kulturní marxismus Křesťanství Ladislav Havlíček Lauren Southern Letní univerzita Levice LGBT Liberalismus Lidl Liga Severu Links Lázně Kyselka Manuel Ochsenreiter Marian Kotleba Martin Sellner Marxismus Matteo Salvini Maďarsko Mems Memy Metapolitika Metochije Michel Houellebecq Mikuláš Mobilizace Moderní „umění“ Molenbeek Multikulturalismus Móda NATO Naše vlast Nebudeme dále ustupovat Neoliberalismus Neomarxi Neomarxismus New European Conservative NGO Nova Europa Nová pravice NPD Národní demokracie Nürnberger Nachrichten Německo Oblečení Ochrana zvířat Oliver Lane Olomouc Open Society Foundations Orbán OSN Ostrava Otevřený dopis Otčina Oznámení Papež František Patrik Vondrák PayPal Paříž PEGIDA Pevnost Evropa Phalanx Europa Philippe Conrad Philippe Vardon Plzeň Pocta Vennerovi Podpora útulku Podpořte Pohřeb Pokrytectví Politická korektnost Politické procesy Polska Niepodległa Polsko Polémia Potravinová sbírka Pozvánka Praha Projev Projevy Proti Velké Výměně Proč bojujeme První Máj pseudointelektuálové Psí útulek Publikace Písek Přednáška Přednášky Překlad překlady Převzato Přistěhovalectví Rakousko Rape RapeGang RealEurope Reconquista Reemigrace Renaud Camus Report Reportáž Ricardo Duchesne RightOn Rotherham Rovnostářství Rozhovor Rusko Salah Abdeslam Sametový podvod Samuraj Západu Saúdská Arábie Sbírka Setkání Severní Čechy Slovensko Socialismus Solidarita Soros Spontánní demonstrace Spravedlnost Srbsko SSSR Středoevropan.cz Sv. Václav Svatý Václav Svoboda slova Svobodný vysílač Sýrie Terorismus The New Observer Thomayerova nemocnice Tibet Tomislav Sunic Tony Blair Tradice Trump Turecko Tábor lidu Ukrajina umělecká fronta USA Vardon Vaše unie není naše Evropa Velká Británie Velká výměna Venner Video Viktor Orbán Vladimír Putin Vlámsko Voorpost Vyhlášení války Vyšehrad Vánoční 2016 Vánoční sbírka Vídeň Výzva VŠE Willinger Xenofilie Zahraniční politika Zeman Znásilnění Zsolt Semjén Zukunft Europa Zukunft Europa - bewegen und verändern! Zvířata Zvířecí útulek Sirius Ústí nad Labem Česká republika Články Ľudová strana Naše Slovensko Šinzó Abe Švédsko
Starší příspěvky:
Český smysl v díle Ladislava Klímy

Ladislav Klíma byl a je mezi českými filosofy jedinečným zjevem; a to nejen svým myšlením, ale také „solitérským“ a sebevražedným...

Zavřít