Skutečný problém je před námi, ne v učebnicích dějepisu

Prečo ste sa rozhodli pre založenie českej pobočky pôvodne francúzskeho, dnes už celoeurópskeho, identitárskeho hnutia? Čo Vás k tomu inšpirovalo?

V době vzniku Generace Identity v České republice neexistovala alternativa, nebylo tu hnutí, které by reprezentovalo myšlenky, se kterými jsme ztotožněni a inspirací bylo francouzské identitární hnutí, které se k nám dostalo mimo jiné prostřednictvím jejich videa Vyhlášení války.

Hlásite sa k niektorým českým nacionalistickým organizáciám a hnutiam z minulosti? Ak áno, ku ktorým?

Nemůžeme být pokračovateli něčeho, co zde již bylo, neboť identitářství je v našich končinách pojmem novým, který sem přineslo právě naše hnutí. Jednotlivci můžou mít k některým organizacím, či politickým stranám bližší vztah, ale nelze mluvit za celou Generaci Identity, jde o individuální záležitost.

Mám dojem, že české národné hnutie sa vždy rozdeľovalo na postoji k nemeckému národu. Dodnes existujú české nacionalistické organizácie, ktoré poznačuje buď silný antigermanizmus alebo, naopak, silné pronemecké sympatie. Ako sa k tomu stavia Generace Identity?

Tvůj dojem je naprosto správný. Ti, kteří se vymezují protiněmecky ještě vedou boj jako v dobách Národního obrození. Naopak germanofilní „křižáci“ by se rádi přesunuli do 40. let. My žijeme přítomností. Jakožto identitáři se stavíme proti šovinismu a stejně tak netoužíme být „pod ochranou“ jakékoliv sousední země, či jedné z velmocí. Každý racionálně uvažující člověk musí chápat, že se lidé donekonečna nemůžou omlouvat za konání svých prarodičů a tím pádem v sobě pěstovat sebemrskačský komplex. Všichni si musí uvědomit, že skutečný problém je před námi, ne v učebnici dějepisu. Dnes náš kontinent čelí mnoha nebezpečím, kterým nebudeme schopni čelit, dokud nepřekročíme vlastní stín.

Aké sú hlavné smery činnosti Generácie Identity v Českej republike?

Pokud se máme bavit o činnosti reálné, která jde vidět jinde než na sociálních sítích a webových stránkách, tak se jedná o přímou propagaci našich myšlenek. Philippe Vardon, vrcholný představitel GI ve Francii, v jednom z rozhovorů řekl „ulice jsou naší kanceláří“ a to je motto první z našich činností. Věšení transparentů na exponovaných místech, lepení plakátů, rozdávání letáků v ulicích a na školách. Osvětovou činnost nevedeme pouze touto formou, ale podařilo se nám již dvakrát uskutečnit konferenci s mezinárodní účastí. Další aktivity se dají shrnout jedním slovem – solidarita. Pravidelně podporujeme psí útulky, nebo na sv. Mikuláše se identitáři oblečou do kostýmů a jdou rozdávat dárky dětem z chudých rodin. Minulý rok jsme pořádali vánoční sbírku, při které jsme vysbírali pomoc přes 26 000 Kč a rozdělili ji potřebným. Také se věnujeme mezinárodní pomoci, nejvýrazněji našemu bratrskému a tolik zkoušenému národu – Srbům. Květen jsme vyhlásili jako měsíc pro přírodu, za ochranu přírody proti jejímu ničení, takže budeme čistit naši vlast od nepořádku. Vyzvali jsme i naše přívržence, aby se připojili a ulehčili přírodě o pár kilogramů odpadků… tato výzva není omezena hranicemi, takže zkuste sebrat hozenou rukavici :-). Významné historické momenty si připomínáme veřejnými akcemi, jako bylo například úmrtí Jana Palacha, které jsme připomněli na Václavském náměstí v Praze, 17. listopad a sametová/něžná revoluce kterou jsme vzpomněli v Olomouci, nebo Svatováclavské setkání v Písku.

Vytýčili ste si nejaké ciele, ktoré chcete v blízkej budúcnosti dosiahnuť?

Chceme pokračovat v aktivitách, které byly zmíněny v předchozí otázce a nepolevit v nich. V nejbližších měsících nás žádný milník nečeká.

V čom vidíte budúcnosť a perspektívu identitárnych a národoveckých hnutí v Európe, ktoré sa zatiaľ celé desaťročia, povedzme si to bez obalu, nachádzajú na politickej, spoločenskej i intelektuálnej periférii?

Na otázku odpovím od konce. Jak jsi zmínil, mnohé národovecké subjekty se nachází na okraji společnosti a není se ani čemu divit. Je to způsobeno mnoha faktory, ať už se jedná o prázdnotu hesel, která křičí do světa, uzavřenost před okolním světem, asociální chování jednotlivců, nebo sebestřednost „vůdčích osobností“. Toto vše pak výborně slouží myšlenkovým odpůrcům i novinářům jako potrava. My chceme nabídnout mladým lidem alternativu konzumního, povrchního života a probudit v nich odpovědnost za naši společnou budoucnost. Jsme přesvědčeni, že zde žije stále mnoho lidí, kteří nechtějí být ovce a cítí potřebu obrany národních tradic, proto mají identitární hnutí perspektivu.

S akými inými organizáciami v Česku a inde vo svete spolupracujete? Ako sa vám darí nadväzovať väzby s identitármi v iných krajinách?

V České republice nemáme uzavřen pakt s žádnou jinou organizací, což neznamená, že bychom se stranili. Nedělá nám problém podpořit jakoukoli dobrou myšlenku a iniciativu. V užším kontaktu jsme s lidmi z Délského potápěče. Navázání spolupráce s identitáři z jiných krajin je naprosto bezproblémové, ať už se jedná o Rakušany, Francouze, Italy, nebo Němce. Máme shodný ideový základ a tudíž je na čem stavět a co budovat. Byli jsme kontaktováni i zájemci o naše hnutí z jiných zemí, ať už jednotlivci, nebo organizacemi, ale jak již bylo zmíněno v českém měřítku, s jinými organizacemi vyjma GI nespolupracujeme.

Aký je váš vzťah k, zdá sa, podobne orientovanej českej organizácii Pro-Vlast? Na rozdiel od Vás je anonymná, avšak obaja lovíte ryby v rovnakom rybníku. Viete o nej niečo bližšie?

Mají hezké obrázky :-). Teď vážně, víme o nich a nijak tento projekt neřešíme. Pouze na začátku zde byl pokus o spolupráci, která se z jejich strany ukázala jako nemožná a tak se naše cesty rozešly. Identitární pohled na svět je komplexní a globální, ve kterém hraje výraznou roli obrana celého kontinentu – Evropy.

Pred časom existovala aj slovenská pobočka – Generácia Identity, ale mala krátke trvanie a aj to prevažne iba na sociálnej sieti. Spolupracujete s nejakou organizáciou na Slovensku? Kto vám je z tunajších národoveckých organizácií najbližší?

Slovenská Generácia byl projekt s jepičím životem, který neexistuje, přesto se stává, že nás ze Slovenska kontaktují jednotlivci, kterým můžeme poděkovat za zájem, poslat propagační materiály, ale víc není v našich silách. Naše bitevní pole je v České republice. Na Slovensku existuje velká řada vlastenecky orientovaných subjektů a jako nejsympatičtější se nám jeví SHO.

Aké sú reakcie na vašu činnosť v Českej republike?

V našem okolí jsou reakce většinou pozitivní. Snažíme se dělat smysluplnou činnost, která bude lidi motivovat v následování. Je založena na pozitivním myšlení, nikoliv být neustále v opozici vůči všemu a všem. Některé naše myšlenky jsou ale nové, lidé na ně nejsou zvyklí a proto musíme vysvětlovat. Ať jde třeba o pojem reemigrace, nebo o pravolevé uvažování, ze kterého se vymezujeme a nejsme ani pravičáci, ani levičáci, jsme identitáři.

Koľko máte približne aktivistov a v ktorých častiach Česka ste najaktívnejší? Narástol počet vašich členov alebo aktívnych priaznivcov, odkedy ste vznikli?

V době vzniku jsme fungovali víceméně jen ve středních Čechách a do současné doby vznikly skupiny aktivistů po celé republice. Jelikož nejsme oficiálním subjektem se členy, tak nemůžeme vést ani podrobné statistiky. Místa, kde jde naše činnost vidět a odkud nám lidé posílají výsledky svých aktivit jsou napříč republiku, od již zmiňovaných středních Čech a Prahy, přes severní Čechy, Plzeň, jižní Čechy, Ostravu, Olomouc, Brno až po moravskou část Beskyd.

Ako by vám mohli pomôcť prípadní slovenskí sympatizanti? Ste otvorení aj spolupráci so Slovákmi, ktorí študujú či pracujú v Česku? Ako vieme, nie je ich málo.

Slovenští sympatizanti nám mohou pomoci stejným způsobem jako Češi. Pokud žijí v ČR, můžeme předat kontakt na identitáře v jejich okolí, pokud se v něm vyskytují, lidé se znalostí jazyků nám mohou pomoci s překladem identitárních textů z různých jazyků a tyto texty pak zveřejňujeme na webu astraea.cz, případně obsáhlejší texty na pro-local.cz, kde nás můžou sympatizanti podpořit i nákupem. Iniciativě se meze nekladou a pokud nás někdo osloví s možností konkrétní spolupráce, tak ji můžeme prodiskutovat.

Čo by ste odkázali slovenským nacionalistom?

Děkujeme za prostor pro rozhovor a doufáme, že jsme ve vás vzbudili zájem o identitární myšlenky a jsme přesvědčeni, že i vám pomohou při vnímání světa dle hesla Mysli globálně – jednej lokálně!

Evropa, Mládež, Reconquista!

Rozhovor vyšel na slovenském internetovém magazínu Beo.sk, otázky kladl Peter Lacko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Literatura:

Více informací na facebooku nebo mailu

Video:
Facebook:

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: (#803) Some of the aliases you requested do not exist: GeneraceIdentity
Type: OAuthException
Code: 803
Please refer to our Error Message Reference.
17. listopad 17th July Berlin 28. říjen Acta non verba Adam Berčík AfD Afghánistán Akce Aktivismus Alain de Benoist Alexander Markovics Alpy Alternative Right Ambasáda JAR Americké volby Amerika.org Angela Merkelová AntiEU Antifa Antiliberalismus Antirasismus Arktos Arnaud Delrieux Assad Astraea Autonomní sociální centrum Klinika Barevné revoluce Belgie Beo.sk Berlín Blokace Blokáda Blokády Bojkot Brady Breitbart Brett Stevens Brexit Britská ambasáda Brittany Pettibone Brno Brusel Budapešť Calais Camus Casuals against Terrorism Celoevropská demonstrace Cenzura Charlottesville Christopher Gérard Clinton Col de l'Échelle Council of European Canadians Counter-Currents Czexit Daniel Friberg David Černý Defend Defend Europ Defend Europe Defend Europe - Mission Alps Demo Demo Berlin Demokracie Demonstrace Deutschland Diskuze Dominique Venner Donald Trump Donate Dánsko Délský potapěč EFSK Ekologie Ekonomika Ekonomismus Enric Ravello Barber Erdogan Ernst Jünger Etnomasochismus Etnopluralismus EU Europe Evropa Evropská fronta solidarity pro Kosovo Evropská unie Evropské hnutí Facebook FB Feminismus Fenek Solère Fidesz Flamberg Flandry Fortress Europe Francie Free speach Free speach is not a crime Free speech Free Tommy Front National Funeral Generace Generace Identity Generace Identity - Jižní Čechy Generace Identity - Severní Čechy Generace Identity - Západní Čechy Generace Identity Brno Generace Identity – Východ Generace Solidarity Generation Identity Generation Identity Ireland George Soros Global Independent Analytics Glosa Glosy Grafika Great Br Great Britain GRECE Guillaume Faye Génération Identitaire Génération Solidaire Górny Śląsk Halle Hands off Syria Herman Hillary Historie Hodina Země Holandsko Homosexualita Horní Slezsko Hungary Husa na provázku Hyde Park IBÖ Idea Identita Identity camp Identitární centrum Identitární kemp Identitás Generáció Identitářství Identitäre Bewegung Deutschland Identitäre Bewegung Österreich Ideozločin Imigrace Imperialismus Institut Iliade Ireland Irsko Irák Islamizace Evropy Islám Itálie Izrael Jakub Svoboda Jan Palach Japonsko JAR Jared Taylor Jean-David Cattin Jean-Yves Le Gallou Jean Raspail Jemen Jižní Čechy Julian Langness Justice pour Phillipe Kai Murros Kapitalismus Katehon Katolicismus Kniha Kolonialismus konference Kontrakultur Halle Konzervatismus KosMet Kosovo Kosovo je Srbsko Kriminalita imigrantů Kultura Kulturní dědictví Kulturní marxismus Křesťanství Ladislav Havlíček Lauren Southern Letní univerzita Levice LGBT Liberalismus Lidl Liga Severu Links Lázně Kyselka Manuel Ochsenreiter Marian Kotleba Martin Sellner Marxismus Matteo Salvini Maďarsko Mems Memy Metapolitika Metochije Michel Houellebecq Mikuláš Mise Alpy Mladí Vlastenci Mobilizace Moderní „umění“ Molenbeek Morava Multikulturalismus Móda NATO Naše násilí Naše vlast Nebudeme dále ustupovat Neoliberalismus Neomarxi Neomarxismus New European Conservative NGO Nova Europa Nová pravice NPD Národní demokracie Nürnberger Nachrichten Německo Oblečení Ochrana zvířat Oliver Lane Olomouc Open Society Foundations Orbán OSN Ostrava Otevřený dopis Otčina Oznámení Papež František Patrik Vondrák PayPal Paříž PEGIDA Pevnost Evropa Phalanx Europa Philippe Conrad Philippe Vardon Plzeň Pocta Vennerovi Podpora útulku Podpořte Pohřeb Poitiers Pokrytectví Politická korektnost Politické procesy Polska Niepodległa Polsko Polémia Potravinová sbírka Pozvánka Praha Projev Projevy Protest Proti perzekuci vlastenců a cenzuře Proti Velké Výměně Proč bojujeme První Máj pseudointelektuálové Psí útulek Publikace Písek Přednáška Přednášky Překlad překlady Převzato Přistěhovalectví Rakousko Rape RapeGang RealEurope Reconquista Reemigrace Renaud Camus Report Reportáž Ricardo Duchesne RightOn Rotherham Rovnostářství Rozhovor Rusko Salah Abdeslam Sametový podvod Samuraj Západu Saúdská Arábie Sbírka Sellner Setkání Severní Čechy Slovensko Socialismus Solidarita Soros Spontánní demonstrace Spravedlnost Srbsko SSSR Stop Killing Farmers Střední Evropa Středoevropan.cz Sv. Václav Svatý Václav Svoboda Svoboda slova Svobodný vysílač Sýrie Terorismus The New Observer Thomayerova nemocnice Tibet Tomislav Sunic Tommy Robinso Tommy Robinson Tony Blair Totalitarismus Tradice Trump Turecko Tábor lidu UK Ukrajina umělecká fronta USA Vardon vaše násilí Vaše unie není naše Evropa Velká Británie Velká výměna Venner Video Viktor Orbán Vladimír Putin Vlámsko Voorpost Vyhlášení války Vyšehrad Vánoční 2016 Vánoční sbírka Vídeň Výzva VŠE West White Lives Matter Willinger Xenofilie YouTube Zahraniční politika Za skutečnou evropskou kulturu Zeman Znásilnění Zsolt Semjén Zuckerberg Zukunft Europa Zukunft Europa - bewegen und verändern! Zvířata Zvířecí útulek Sirius Éire Ústí nad Labem Česká republika Články Ľudová strana Naše Slovensko Šinzó Abe Švédsko
Starší příspěvky:
Květen – měsíc pro přírodu

O víkendu odstartovala série našich květnových ekoakcí. Sympatizanti Generace Identity z Děčína vyčistili část okolí svého města od odpadků. Na...

Zavřít