Previous post
Next post

Když západní spojenec Saúdská Arábie promluví

Na dvojí metr v mezinárodním právu už jsem si dávno zvykl a jen skutečně ty největší paradoxy mě můžou překvapit. Z mezinárodního práva se stal toaletní papír. Z OSN se zase stal bohužel nepotřebný debatní klub, který může vydávat charty jaké chce a stejně je nikdo nebude respektovat. Občas ovšem skutečnosti nabídnou (ne)příjemné pobavení. O pobavení se bez povšimnutí českých pisálků (jako obvykle, když umíte jen překládat zahraniční zdroje a to ještě zdroje velmi omezené) postarala Saúdská Arábie. Možná bych (ne)jen redaktorům z idnesu doporučil, aby místo mini dokumentů, jak vnímáme muslimy na našem území a zdali na ně občas nekoukneme, vyrazit se zvídavou kamerou do Saúdské Arábie a udělat trošku jiný pokus. Napadá mě třeba mini-dokument o tom, jak budou vnímat redaktorky oblečené do západní módy, případně redaktory s křížkem na krku.

Paradox první

Saúdská Arábie nedávno zahájila vojenskou intervenci v Jemenu. Zdůvodnění je skutečně směšné. Šíité jsou nelegitimní pučisté, kteří se nedemokratickými prostředky dostali k moci. Co na tom, že jemenští sunnité se k moci dostali během arabského jara stejnými prostředky. Co na tom, že OSN v roce 2014 zprostředkovala dohodu mezi vládou a kmenem šíitů, která měla zaručit složení nové vlády, kde budou mít jižanští separatisté a šíité zastoupení. A co na tom, že to bylo splněno zhruba na půl.

Vrcholem paradoxu je ovšem zdůvodnění invtervence v podání Saúdské Arábie. Saúdská Arábie, která nese jméno podle vládnoucího klanu, brutálně potlačující (ne)jen opozici, mluví o demokratických principech. Země, kterou jejich zakladatel před 70ti lety pojmenoval podle jejich rodu. Země, kterou klan Saúdů oficiálně považuje za svůj majetek. Země, kde ústavu představuje korán a trestní právo představuje šaría. Země, kde jsou volby zakázané. Země, odkud pochází největší teroristé, které tenhle svět poznal. Země, odkud jsou tihle teroristé financováni. Takové země nás učí o demokracii.

Ostatně nejvíce vystihující je skutečnost, že zatímco šítové drželi bývalého jemenského prezidenta v domácím vězení, odkud bez problémů utekl, Saúdové nakládají s opozicí mnohem šetrněji. Opozice v Saúdské Arábie je v lepším případě bičována. V tom horším obviněna z kacířství a je s ní naloženo dle trestního práva. Vzhledem k uplatňování práva šaría asi nemusím zdůrazňovat, jak dotyčný uzavře svůj život. Pokud jsi ale západní spojenec, lidské práva už zase tak prim nehrají.

Paradox druhý

Saudská Arábie také vyjádřila obavu nad možnými civilními oběťmi během „občanské války“. Není ovšem civilní oběť jako civilní oběť. A tak jedny z prvních bomb dopadly na šíitskou mlékárnu a uprchlický tábor. Domnívat se, že se tak stalo omylem by bylo velmi naivní. Saudská Arábie vlastní technologie od USA a něco takového se dá s určitostí vyloučit. Šíitská civilní oběť má ale trochu jinou váhu, než ta sunnitská.

Paradox třetí

Saúdská Arábie je připravena i pro pozemní operace v Jemenu, pozemní operace proti IS ovšem jednoznačně vylučuje. Armáda Saúdské Arábie disponuje jednou z největších a nejmodernějších armád z arabských zemí, které se připojily do koalice proti IS a kterou trefně irácký prezident označil za pouhou fata morganu. Zajímavostí je, že i přes její mohutnou armádu je procentuální zastoupení Saudské Arábie v koalici nejmenší – méně než 10%. Iniciativa Saudské Arábie proti vzbouřencům v Jemenu je naopak mnohem větší.

Kdo vše může být naším spojencem?

Vyvstává tedy otázka, jak můžeme takový stát nazývat naším spojencem. Pokud se za spojenectví nepovažuje výstavba mešit po celé Evropě, které Saúdská Arábie společně s Katarem financují, neshledávám jediné pozitivum na spojenectví.

Spojenectví má ale jedno nepsané pravidlo. Pokud máš ropu, můžeš být náš kamarád a to za jakýchkoliv okolností. Samozřejmě za předpokladu, že nám jí dáváš. Pokud máš a nedáváš, budeme mluvit o lidských právech a pokud se i tak nepoučíš, uvalíme na tebe sankce, vyvoláme nové arabské jaro, uvrhneme tvůj stát do občanské války a pokud se i tak nezměníš, vlítneme bez mandátů OSN do tvé země a uděláme pořádek. Pokud ropu máš a dáváš, dělej si co chceš a my zavřeme oči, stáváš se naším odvěkým přítelem. Vstupuješ do části světa, kde mezinárodní právo uplatňováno už nebude, vstupuješ do světa, kde nepotkáš sankce, ačkoliv kamenuješ lidi ve své zemi a narušuješ integritu ostatních států. Vstupuješ do sféry neomezených možností, přestože pro nás představuješ export cizí kultury.

Je na čase připustit, že USA roste v exportu politických systémů silná konkurence. Jestliže USA je ve svých exportech demokratických hodnot velmi neúspěšná a můžeme vidět katastrofální následky v Libyi nebo Iráku, tak Saúdská Arábie se stává exportérem náboženského fundamentalismu a kulturní hegemonie číslo jedna. Každý další neúspěšný export a svrhnutí do jisté míry sekulárních států představuje pro Saúdskou Arábii posun na šachovém poli. I proto můžeme vidět, že Saúdové jsou s intervencemi USA naprosto spokojeni, přestože útočí na jejich „bratrské“ muslimské národy. Jejich intervence má za následek často pouze jediné. Státy vyhledávají nového partnera ve svém regionu, který představuje určitou stabilitu a záruku bezpečí. Tím se za současných okolností stává wahábistická Saúdská Arábie. Na druhou stranu představuje také vlnu imigrace muslimů do Evropy, kde Katar a Saúdská Arábie financují výstavbu mešit a postarají se o vhodnou výchovu „náhradních“ Evropanů za původní obyvatelstvo.

Ve světě tak vyrostl nový hráč bojující o světovou hegemonii. Paradoxní je, že samotný nezvolený kapitán světového pořádku mu nabízí pomocnou ruku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video
Facebook

❗ Pět let od obsazení mešity v Poitiers ❗
Dnes je tomu 5 let, co se začal psát příběh fenoménu s názvem Géneration Identitaire. Přesně 20. října 2012 došlo k obsazení střechy mešity v Poitiers, na které aktivisté nově vzniknuvšího hnutí vyvěsili transparenty "Výstavba mešit, imigrace - referendum!" Géneration identitaire" a "732", symbolizující 1280 výročí od památné bitvy, při které francká armáda vedená králem Karlem Martelem porazila dvacetitisícové vojsko arabského chalífátu a odvrátila hrozbu invaze muslimů na náš kontinent. Právě na místě, kde probíhala tato bitva dnes stojí jedna z více než dvou a půl tisíce mešit na území Francie. Hnutí tak o sobě dalo touto akcí světu vědět, že s mladou generací Evropanů vládnoucí garnitura musí počítat jako hlasem vzdoru, který bude burácet na obranu našich tradic, za naši budoucnost. Po tomto činu, o kterém informovala mnohá francouzská i světová média došlo k postupné expanzi hnutí se symbolem lambdy do Německa, Rakouska, Itálie a České republiky... do roka od akce v Poitiers.

Pokud ani tobě není lhostejná budoucnost naší vlasti a máš chuť se přidat do řad lidí, kteří sdílí stejné principy, kontaktuj nás a na příští akci nám můžeš stát bok po boku.
►www.generace-identity.cz
►generaceidentity@gmail.cz
Generace Identity Severní Čechy
Generace Identity Jižní Čechy
Generace Identity Západní Čechy
Generace Identity Brno
Generace Identity Ostrava
Generace Identity-Východ
... See MoreSee Less

View on Facebook

++Naše prohlášení k parlamentním volbám 2017++

Opakovaně jsme uvedli, že je nám velmi vzdáleno liberální pojetí demokracie, podle kterého se má politická aktivita občana omezit pouze na volební účast jednou za čtyři roky. Navzdory tomu, že se domníváme, že mnohem důležitější, je dlouhodobý občanský aktivismus a metapolitický a kulturní boj o jednotlivá srdce a mysli, vyzýváme naše příznivce, aby šli k nadcházejícím parlamentním volbám a volili tam subjekty či kroužkovali jednotlivce, kteří zastávají postoje blízké názorům identitárního hnutí. Na rozdíl od kamarádů z Rakouska, Německa či Francie máme situaci o něco těžší v tom, že zde nemáme jednu velkou pro-národní stranu, ale scéna je značně rozdrobená a některé projekty působí poněkud bizarním dojmem. Přesto jsou zde strany a osobnosti, které zastávají rozumné postoje a nadřazují národní zájem nad neexistující univerzální lidská práva, hájí tradiční rodinu, odmítají falešné rovnostářské teorie a multikulturalismus, netrpí nenávistí vůči vlastní kultuře a národu, dokáží odlišit Evropu od EU a nemají žádné škraloupy z minulosti. Výsledky voleb v řadě evropských zemí jasně napovídají, že identitární myšlenky nabývají na síle. Důkazem toho je vzrůstající hysterie našich nepřátel.
Ukažme, že čerstvý vítr začíná vát i u nás.
... See MoreSee Less

View on Facebook

++Rakouská mládež volí vlastenecky++

Analýza voleb ukazuje, že většina voličů mladších 30 let se v Rakousku jasně rozhodla pro vlastenectví. FPÖ (Svobodní) i ÖVP (Lidovci) v předvolební kampani slíbili změnu v azylové a přistěhovalecké politice. Obě strany Rakušanům slíbily zastavení nezákonné masové migrace a zajištění státních hranic.
Volby sice dopadly tímto dobrým výsledkem, nicméně i nadále budeme sledovat počínání obou stran a kontrolovat, zda-li své sliby plní.

Sledujte naše rakouské kolegy na jejich stránce Identitäre Bewegung Österreich
... See MoreSee Less

View on Facebook
17. listopad 17th July Berlin 28. říjen Acta non verba Adam Berčík AfD Afghánistán Akce Aktivismus Alain de Benoist Alexander Markovics Alternative Right Americké volby Amerika.org Angela Merkelová AntiEU Antifa Antiliberalismus Antirasismus Arktos Arnaud Delrieux Astraea Autonomní sociální centrum Klinika Barevné revoluce Belgie Beo.sk Berlín Blokace Blokáda Blokády Bojkot Brady Breitbart Brett Stevens Brexit Brno Brusel Budapešť Calais Camus Casuals against Terrorism Celoevropská demonstrace Charlottesville Christopher Gérard Clinton Council of European Canadians Counter-Currents Czexit Daniel Friberg David Černý Defend Europ Defend Europe Demo Demo Berlin Demokracie Demonstrace Diskuze Dominique Venner Donald Trump Donate Dánsko EFSK Ekologie Ekonomika Ekonomismus Enric Ravello Barber Erdogan Ernst Jünger Etnomasochismus Etnopluralismus EU Europe Evropa Evropská fronta solidarity pro Kosovo Evropská unie Evropské hnutí Feminismus Fenek Solère Fidesz Flandry Fortress Europe Francie Front National Funeral Generace Generace Identity Generace Identity - Jižní Čechy Generace Identity - Severní Čechy Generace Identity - Západní Čechy Generace Identity – Východ Generace Solidarity George Soros Global Independent Analytics Glosa Glosy Grafika GRECE Guillaume Faye Génération Identitaire Génération Solidaire Górny Śląsk Herman Hillary Historie Hodina Země Holandsko Homosexualita Horní Slezsko Hungary IBÖ Idea Identita Identity camp Identitární kemp Identitás Generáció Identitářství Identitäre Bewegung Deutschland Identitäre Bewegung Österreich Ideozločin Imigrace Imperialismus Institut Iliade Irák Islamizace Evropy Islám Itálie Izrael Jakub Svoboda Jan Palach Japonsko Jared Taylor Jean-David Cattin Jean-Yves Le Gallou Jean Raspail Jemen Jižní Čechy Julian Langness Justice pour Phillipe Kai Murros Kapitalismus Katehon Katolicismus Kniha Kolonialismus konference Konzervatismus KosMet Kosovo Kosovo je Srbsko Kriminalita imigrantů Kultura Kulturní dědictví Kulturní marxismus Křesťanství Ladislav Havlíček Lauren Southern Letní univerzita Levice LGBT Liberalismus Lidl Liga Severu Links Lázně Kyselka Manuel Ochsenreiter Marian Kotleba Martin Sellner Marxismus Matteo Salvini Maďarsko Mems Memy Metapolitika Metochije Michel Houellebecq Mikuláš Mobilizace Moderní „umění“ Molenbeek Multikulturalismus Móda NATO Naše vlast Nebudeme dále ustupovat Neoliberalismus Neomarxi Neomarxismus New European Conservative NGO Nova Europa Nová pravice NPD Národní demokracie Nürnberger Nachrichten Německo Oblečení Ochrana zvířat Oliver Lane Olomouc Open Society Foundations Orbán OSN Ostrava Otevřený dopis Otčina Oznámení Papež František Patrik Vondrák PayPal Paříž PEGIDA Pevnost Evropa Phalanx Europa Philippe Conrad Philippe Vardon Plzeň Pocta Vennerovi Podpora útulku Podpořte Pohřeb Pokrytectví Politická korektnost Politické procesy Polska Niepodległa Polsko Polémia Potravinová sbírka Pozvánka Praha Projev Projevy Proti Velké Výměně Proč bojujeme První Máj pseudointelektuálové Psí útulek Publikace Písek Přednáška Přednášky Překlad překlady Převzato Přistěhovalectví Rakousko Rape RapeGang RealEurope Reconquista Reemigrace Renaud Camus Report Reportáž Ricardo Duchesne RightOn Rotherham Rovnostářství Rozhovor Rusko Salah Abdeslam Sametový podvod Samuraj Západu Saúdská Arábie Sbírka Setkání Severní Čechy Slovensko Socialismus Solidarita Soros Spontánní demonstrace Spravedlnost Srbsko SSSR Středoevropan.cz Sv. Václav Svatý Václav Svoboda slova Svobodný vysílač Sýrie Terorismus The New Observer Thomayerova nemocnice Tibet Tomislav Sunic Tony Blair Tradice Trump Turecko Tábor lidu Ukrajina umělecká fronta USA Vardon Vaše unie není naše Evropa Velká Británie Velká výměna Venner Video Viktor Orbán Vladimír Putin Vlámsko Voorpost Vyhlášení války Vyšehrad Vánoční 2016 Vánoční sbírka Vídeň Výzva VŠE Willinger Xenofilie Zahraniční politika Zeman Znásilnění Zsolt Semjén Zukunft Europa Zukunft Europa - bewegen und verändern! Zvířata Zvířecí útulek Sirius Ústí nad Labem Česká republika Články Ľudová strana Naše Slovensko Šinzó Abe Švédsko
Starší příspěvky:
Yankee go home!

Zřejmě nikomu neunikla informace o pohybu amerických vojsk na našem území. Někteří poblouznění novináři se snaží nacházet paralelu mezi touto...

Zavřít