Previous post
Next post

Když západní spojenec Saúdská Arábie promluví

Na dvojí metr v mezinárodním právu už jsem si dávno zvykl a jen skutečně ty největší paradoxy mě můžou překvapit. Z mezinárodního práva se stal toaletní papír. Z OSN se zase stal bohužel nepotřebný debatní klub, který může vydávat charty jaké chce a stejně je nikdo nebude respektovat. Občas ovšem skutečnosti nabídnou (ne)příjemné pobavení. O pobavení se bez povšimnutí českých pisálků (jako obvykle, když umíte jen překládat zahraniční zdroje a to ještě zdroje velmi omezené) postarala Saúdská Arábie. Možná bych (ne)jen redaktorům z idnesu doporučil, aby místo mini dokumentů, jak vnímáme muslimy na našem území a zdali na ně občas nekoukneme, vyrazit se zvídavou kamerou do Saúdské Arábie a udělat trošku jiný pokus. Napadá mě třeba mini-dokument o tom, jak budou vnímat redaktorky oblečené do západní módy, případně redaktory s křížkem na krku.

Paradox první

Saúdská Arábie nedávno zahájila vojenskou intervenci v Jemenu. Zdůvodnění je skutečně směšné. Šíité jsou nelegitimní pučisté, kteří se nedemokratickými prostředky dostali k moci. Co na tom, že jemenští sunnité se k moci dostali během arabského jara stejnými prostředky. Co na tom, že OSN v roce 2014 zprostředkovala dohodu mezi vládou a kmenem šíitů, která měla zaručit složení nové vlády, kde budou mít jižanští separatisté a šíité zastoupení. A co na tom, že to bylo splněno zhruba na půl.

Vrcholem paradoxu je ovšem zdůvodnění invtervence v podání Saúdské Arábie. Saúdská Arábie, která nese jméno podle vládnoucího klanu, brutálně potlačující (ne)jen opozici, mluví o demokratických principech. Země, kterou jejich zakladatel před 70ti lety pojmenoval podle jejich rodu. Země, kterou klan Saúdů oficiálně považuje za svůj majetek. Země, kde ústavu představuje korán a trestní právo představuje šaría. Země, kde jsou volby zakázané. Země, odkud pochází největší teroristé, které tenhle svět poznal. Země, odkud jsou tihle teroristé financováni. Takové země nás učí o demokracii.

Ostatně nejvíce vystihující je skutečnost, že zatímco šítové drželi bývalého jemenského prezidenta v domácím vězení, odkud bez problémů utekl, Saúdové nakládají s opozicí mnohem šetrněji. Opozice v Saúdské Arábie je v lepším případě bičována. V tom horším obviněna z kacířství a je s ní naloženo dle trestního práva. Vzhledem k uplatňování práva šaría asi nemusím zdůrazňovat, jak dotyčný uzavře svůj život. Pokud jsi ale západní spojenec, lidské práva už zase tak prim nehrají.

Paradox druhý

Saudská Arábie také vyjádřila obavu nad možnými civilními oběťmi během „občanské války“. Není ovšem civilní oběť jako civilní oběť. A tak jedny z prvních bomb dopadly na šíitskou mlékárnu a uprchlický tábor. Domnívat se, že se tak stalo omylem by bylo velmi naivní. Saudská Arábie vlastní technologie od USA a něco takového se dá s určitostí vyloučit. Šíitská civilní oběť má ale trochu jinou váhu, než ta sunnitská.

Paradox třetí

Saúdská Arábie je připravena i pro pozemní operace v Jemenu, pozemní operace proti IS ovšem jednoznačně vylučuje. Armáda Saúdské Arábie disponuje jednou z největších a nejmodernějších armád z arabských zemí, které se připojily do koalice proti IS a kterou trefně irácký prezident označil za pouhou fata morganu. Zajímavostí je, že i přes její mohutnou armádu je procentuální zastoupení Saudské Arábie v koalici nejmenší – méně než 10%. Iniciativa Saudské Arábie proti vzbouřencům v Jemenu je naopak mnohem větší.

Kdo vše může být naším spojencem?

Vyvstává tedy otázka, jak můžeme takový stát nazývat naším spojencem. Pokud se za spojenectví nepovažuje výstavba mešit po celé Evropě, které Saúdská Arábie společně s Katarem financují, neshledávám jediné pozitivum na spojenectví.

Spojenectví má ale jedno nepsané pravidlo. Pokud máš ropu, můžeš být náš kamarád a to za jakýchkoliv okolností. Samozřejmě za předpokladu, že nám jí dáváš. Pokud máš a nedáváš, budeme mluvit o lidských právech a pokud se i tak nepoučíš, uvalíme na tebe sankce, vyvoláme nové arabské jaro, uvrhneme tvůj stát do občanské války a pokud se i tak nezměníš, vlítneme bez mandátů OSN do tvé země a uděláme pořádek. Pokud ropu máš a dáváš, dělej si co chceš a my zavřeme oči, stáváš se naším odvěkým přítelem. Vstupuješ do části světa, kde mezinárodní právo uplatňováno už nebude, vstupuješ do světa, kde nepotkáš sankce, ačkoliv kamenuješ lidi ve své zemi a narušuješ integritu ostatních států. Vstupuješ do sféry neomezených možností, přestože pro nás představuješ export cizí kultury.

Je na čase připustit, že USA roste v exportu politických systémů silná konkurence. Jestliže USA je ve svých exportech demokratických hodnot velmi neúspěšná a můžeme vidět katastrofální následky v Libyi nebo Iráku, tak Saúdská Arábie se stává exportérem náboženského fundamentalismu a kulturní hegemonie číslo jedna. Každý další neúspěšný export a svrhnutí do jisté míry sekulárních států představuje pro Saúdskou Arábii posun na šachovém poli. I proto můžeme vidět, že Saúdové jsou s intervencemi USA naprosto spokojeni, přestože útočí na jejich „bratrské“ muslimské národy. Jejich intervence má za následek často pouze jediné. Státy vyhledávají nového partnera ve svém regionu, který představuje určitou stabilitu a záruku bezpečí. Tím se za současných okolností stává wahábistická Saúdská Arábie. Na druhou stranu představuje také vlnu imigrace muslimů do Evropy, kde Katar a Saúdská Arábie financují výstavbu mešit a postarají se o vhodnou výchovu „náhradních“ Evropanů za původní obyvatelstvo.

Ve světě tak vyrostl nový hráč bojující o světovou hegemonii. Paradoxní je, že samotný nezvolený kapitán světového pořádku mu nabízí pomocnou ruku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video
Facebook

fotka od Davida, Velká Fatra ... See MoreSee Less

View on Facebook

Vyfoťte co nejoriginálněji vylepenou naši samolepku, na co nejzajímavějším místě a fotku nám pošlete buď do soukromé zprávy na facebooku, nebo na e-mail generaceidentity@gmail.com

►soutěž trvá od 15. 1. a končí 30. 4.

►fotografie budou vkládány postupně do tohoto fotoalba

►vítězem se stane ten, jehož fotografie bude v den ukončení soutěže mít nejvíce označení "to se mi líbí", můžete ji tedy libovolně sdílet, aby se dostala k co nejvíce lidem, kteří by pro ni mohli hlasovat

►pro vítěze je připraven balíček, o jehož obsahu budete informováni v průběhu soutěže
... See MoreSee Less

Vyfoťte co nejoriginálněji vylepenou naši samolepku, na co nejzajímavějším místě a fotku nám pošlete buď do soukromé zprávy na facebooku, nebo na e-mail generaceidentity@gmail.com ►s...

View on Facebook

Dnes je tomu 49 let ode dne, kdy se na Václavském náměstí v Praze zapálil dvacetiletý student Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Jan Palach. Svým šokujícím činem chtěl vyburcovat domácí veřejnost z rezignace, do které se začala propadat necelých pět měsíců po srpnové okupaci Československa. Palachův protest měl mimořádný ohlas nejen v domácím prostředí, ale i v zahraničí. Přesto, že i dnes stejně jako před téměř půlstoletím se najdou lidé, kteří zlehčují jeho obět, pro Generaci Identity má Janův odkaz stále obrovský význam. Zavazuje nás k tomu, abychom nemlčeli, když máme křičet, abychom se stavěli vůči útlaku a rozkladu společnosti!

generace-identity.cz
... See MoreSee Less

View on Facebook
17. listopad 17th July Berlin 28. říjen Acta non verba Adam Berčík AfD Afghánistán Akce Aktivismus Alain de Benoist Alexander Markovics Alternative Right Americké volby Amerika.org Angela Merkelová AntiEU Antifa Antiliberalismus Antirasismus Arktos Arnaud Delrieux Astraea Autonomní sociální centrum Klinika Barevné revoluce Belgie Beo.sk Berlín Blokace Blokáda Blokády Bojkot Brady Breitbart Brett Stevens Brexit Brno Brusel Budapešť Calais Camus Casuals against Terrorism Celoevropská demonstrace Charlottesville Christopher Gérard Clinton Council of European Canadians Counter-Currents Czexit Daniel Friberg David Černý Defend Europ Defend Europe Demo Demo Berlin Demokracie Demonstrace Diskuze Dominique Venner Donald Trump Donate Dánsko EFSK Ekologie Ekonomika Ekonomismus Enric Ravello Barber Erdogan Ernst Jünger Etnomasochismus Etnopluralismus EU Europe Evropa Evropská fronta solidarity pro Kosovo Evropská unie Evropské hnutí Feminismus Fenek Solère Fidesz Flandry Fortress Europe Francie Front National Funeral Generace Generace Identity Generace Identity - Jižní Čechy Generace Identity - Severní Čechy Generace Identity - Západní Čechy Generace Identity – Východ Generace Solidarity Generation Identity George Soros Global Independent Analytics Glosa Glosy Grafika GRECE Guillaume Faye Génération Identitaire Génération Solidaire Górny Śląsk Herman Hillary Historie Hodina Země Holandsko Homosexualita Horní Slezsko Hungary IBÖ Idea Identita Identity camp Identitární kemp Identitás Generáció Identitářství Identitäre Bewegung Deutschland Identitäre Bewegung Österreich Ideozločin Imigrace Imperialismus Institut Iliade Irák Islamizace Evropy Islám Itálie Izrael Jakub Svoboda Jan Palach Japonsko Jared Taylor Jean-David Cattin Jean-Yves Le Gallou Jean Raspail Jemen Jižní Čechy Julian Langness Justice pour Phillipe Kai Murros Kapitalismus Katehon Katolicismus Kniha Kolonialismus konference Kontrakultur Halle Konzervatismus KosMet Kosovo Kosovo je Srbsko Kriminalita imigrantů Kultura Kulturní dědictví Kulturní marxismus Křesťanství Ladislav Havlíček Lauren Southern Letní univerzita Levice LGBT Liberalismus Lidl Liga Severu Links Lázně Kyselka Manuel Ochsenreiter Marian Kotleba Martin Sellner Marxismus Matteo Salvini Maďarsko Mems Memy Metapolitika Metochije Michel Houellebecq Mikuláš Mobilizace Moderní „umění“ Molenbeek Multikulturalismus Móda NATO Naše vlast Nebudeme dále ustupovat Neoliberalismus Neomarxi Neomarxismus New European Conservative NGO Nova Europa Nová pravice NPD Národní demokracie Nürnberger Nachrichten Německo Oblečení Ochrana zvířat Oliver Lane Olomouc Open Society Foundations Orbán OSN Ostrava Otevřený dopis Otčina Oznámení Papež František Patrik Vondrák PayPal Paříž PEGIDA Pevnost Evropa Phalanx Europa Philippe Conrad Philippe Vardon Plzeň Pocta Vennerovi Podpora útulku Podpořte Pohřeb Poitiers Pokrytectví Politická korektnost Politické procesy Polska Niepodległa Polsko Polémia Potravinová sbírka Pozvánka Praha Projev Projevy Proti Velké Výměně Proč bojujeme První Máj pseudointelektuálové Psí útulek Publikace Písek Přednáška Přednášky Překlad překlady Převzato Přistěhovalectví Rakousko Rape RapeGang RealEurope Reconquista Reemigrace Renaud Camus Report Reportáž Ricardo Duchesne RightOn Rotherham Rovnostářství Rozhovor Rusko Salah Abdeslam Sametový podvod Samuraj Západu Saúdská Arábie Sbírka Setkání Severní Čechy Slovensko Socialismus Solidarita Soros Spontánní demonstrace Spravedlnost Srbsko SSSR Středoevropan.cz Sv. Václav Svatý Václav Svoboda slova Svobodný vysílač Sýrie Terorismus The New Observer Thomayerova nemocnice Tibet Tomislav Sunic Tony Blair Tradice Trump Turecko Tábor lidu Ukrajina umělecká fronta USA Vardon Vaše unie není naše Evropa Velká Británie Velká výměna Venner Video Viktor Orbán Vladimír Putin Vlámsko Voorpost Vyhlášení války Vyšehrad Vánoční 2016 Vánoční sbírka Vídeň Výzva VŠE Willinger Xenofilie Zahraniční politika Zeman Znásilnění Zsolt Semjén Zukunft Europa Zukunft Europa - bewegen und verändern! Zvířata Zvířecí útulek Sirius Ústí nad Labem Česká republika Články Ľudová strana Naše Slovensko Šinzó Abe Švédsko
Starší příspěvky:
Yankee go home!

Zřejmě nikomu neunikla informace o pohybu amerických vojsk na našem území. Někteří poblouznění novináři se snaží nacházet paralelu mezi touto...

Zavřít