Jak uzavřená elita stvořila Evropskou unii, aby tak nastolila kurz ke světové vládě

Margaret Thatcherová, 1975

Nepodléhejme iluzi, že nás „konzervativní“ elity zachrání před diktaturou Bruselu. Zradily Británii v roce 1975, zradí ji i letos.

Autor: Prof. Alan Sked

S tím, jak debata před blížícím se referendem o setrvání v EU nabírá otáčky, by možná nebylo od věci připomenout si, jak Británie ke členství vůbec původně dospěla. Zdá se mi, že většina lidí se příliš nezamýšlí nad tím, proč jeden z vítězů 2. světové války skoro žebral o přijetí do „klubu.“ To je škoda, protože bez odpovědi na tuto otázku se při snaze pochopit, kde a jak udělala EU chybu, neobejdeme.


Většina studentů si zjevně myslí, že Británie se ocitla v zoufalé ekonomické situaci a že Evropské hospodářské společenství (EHS) – jak se spolek tehdy jmenoval – jí mohlo dodat ekonomický impulz potřebný k hospodářskému oživení. Další se domnívají, že po válce byla Británie nucena přizpůsobit svou geopolitickou úlohu a coby někdejší říše najít realističtější místo v rámci Evropy. Ani jeden z těchto argumentů však při bližším zkoumání nedává příliš smysl.

EHS nebylo v 60. a 70. letech v pozici nastartovat jakoukoliv ekonomiku. Většinu svých směšně skromných prostředků vydávalo na zemědělství a rybolov a nemělo prostředky ani pravomoci vytvářet ekonomický růst.

Růst pak nikdy nenastal díky EU. Od reforem hospodářství na straně nabídky Ludwiga Erharda v Západním Německu roku 1948 po privatizaci znárodněných odvětví Margaret Thatcherovou v 80. letech vyšel evropský růst z reforem jednotlivých zemí, které byly následně napodobovány. Politika EU bud nehrála vůbec roli nebo naopak prokazatelně uškodila (jako v případě eura).

Stejně tak britský růst ve skutečnosti nijak nezaostával za evropským, někdy jej dokonce předčil. V 50. letech rostla západní Evropa průměrným tempem 3,5%, v následujícím desetiletí 4,5%. Když nastoupil v roce 1959 do premiérského úřadu Harold Macmillan, skutečný roční růst HDP byl podle statistiků skoro 6%. Když de Gaulle v roce 1963 vetoval naši první žádost o připojení k EHS, bylo to znovu takřka 6%.

Když jsme se k EHS v roce 1973 připojili, dosahoval náš skutečný ekonomický růst rekordních 7,4%. Současný ministr financí by za takový výkon prodal duši. Takže argument zbídačelého hospodářství nefunguje.

A co geopolitika? Jaký důvod se může ve střízlivém světle zpětného pohledu jevit tak přesvědčivým, že nás přiměl odkopnout válečné spojence z Commonwealthu (Společenství národů) a připojit se ke sdružení Belgie, Nizozemska, Lucemburska, Francie, Německa a Itálie?

Čtyři z těchto zemí postrádaly jakýkoliv mezinárodní význam, Německo bylo okupované a rozdělené. Francie pak prohrála ve dvou koloniálních válkách: nejprve v Indočíně a následně v Alžírsku. De Gaulle se vrátil do úřadu, aby zemi zachránil před občanskou válkou.  Většina realisticky smýšlejících lidí by tyto země jistě považovala za spolek břídilů. Sám de Gaulle – bytostný realista – se nechal slyšet, že Británie má demokratické politické instituce, obchodní spojení s celým světem, levné potraviny z Commonwealthu a je globální velmocí. Proč tedy chce do EHS?

Odpověď zní, že Harold Macmillan a jeho nebližší poradci náleželi k intelektuální tradici, která hledala spásu světa v jisté formě světové vlády vycházející z místních federací. Udržoval také těsné styky s Jeanem Monnetem, který toto přesvědčení sdílel. Macmillan se tedy stal představitelem hnutí evropského federalismu v britském kabinetu.

V projevu před dolní sněmovnou dokonce prosazoval vznik Evropské sdružení uhlí a oceli (ESUO) ještě před jeho oznámením. Později vyjednal smlouvu o připojení Spojeného království k ESUO a zasadil se o vyslání britského zástupce na bruselská vyjednávání, která následovala po Messinské konferenci, z níž se zrodilo EHS.

Ke konci 50. let Macmillan prosazoval vyjednávání o posunu European Free Trade Association (Evropské sdružení volného obchodu) k členství v EHS. Když následně generál de Gaulle nasměroval EHS do méně federalistického tělesa, vzal na sebe riziko předložení žádosti o plné britské členství v naději, že tak zmaří gaullistické snahy.

Jeho cíl, spojenectví s americkými a evropskými stoupenci globálního federálního uspořádání měl zamezit formujícímu se franko-německému spojenectví, které vnímal jako spojení francouzského a německého nacionalismu.

Monnet se mnohokrát tajně setkal s Heathem i Macmillanem, aby napomohli zdaru britské žádosti. Dříve než britský parlament se tak dozvěděl, jak bude vypadat britský přístup k Evropě.

Navzdory radám lorda-kancléře Lorda Kilmuira, že členství by znamenalo konec britské parlamentní suverenity, Macmillan úmyslně vyvolal v dolní sněmovně – a v podstatě u všech ostatních, od státníků Commonwealthu přes vládní kolegy až po veřejnost – představu, že jde pouze o obchodní vyjednávání nižšího řádu. Dokonce i de Gaullovi se pokusil namluvit, že odmítá federaci a jako jeho blízký přítel zajistí, aby Francie – podobně jako Británie – dostala od Američanů balistické střely Polaris. De Gaulle jej však prohlédl a žádost Británie vetoval.

Macmillan ponechal další postup na Edwardu Heathovi, a ten spolu s Douglasem Hurdem podle Monnetových zápisků domluvil, aby se Konzervativní strana stala (tajným) korporátním členem Monnetova Action Committee for the United States of Europe (Akčního výboru pro Spojené státy evropské).

Podle Monnetova hlavního poradce a životopisce Françoise Duchêneho učinili labouristé a liberální demokraté posléze totéž. Mezitím se hrabě z Gosfordu, jeden z Macmillanových náměstků pro zahraniční věci v dolní sněmovně skutečně řekl poslancům, že cílem vládní zahraniční politiky je světová vláda.

Monnetovu Akčnímu výboru se dostalo také finanční podpory CIA a amerického ministerstva zahraničí. Anglo-americký establishment se tedy rozhodl vytvořit federální Spojené státy evropské.

Do dnešních dní se nic nezměnilo. Mocné mezinárodní lobbyistické skupiny se už dávno pustily do práce, aby prokázaly, že jakýkoliv britský návrat k demokratické suverénní vládě by znamenal zkázu země. Američtí představitelé už se nechali slyšet, že by suverénní Británii vyloučili z jakékoliv dohody o volném obchodu s USA a že svět potřebuje obchodní dohodu TTIP, která předpokládá přežití EU.

Naštěstí se z republikánských amerických kandidátů stávají euroskeptici a časopisy jako The National Interest vydávají články na podporu Brexitu. Tentokrát bude mít mezinárodní koalice, která stála za Macmillanem a Heathem, mnohem těžší práci – obzvlášť s ohledem na zjevné obtíže eurozóny, selhání imigrační politiky a absenci jakékoliv smysluplné evropské bezpečnostní politiky.

A navíc – britská veřejnost se nechala oklamat jednou, napodruhé to už snad bude mnohem obtížnější.

Úvaha prof. Alana Skeda How a secretive elite created the EU to build a world government vyšla v The Daily Telegraph 27. listopadu 2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video
Facebook

5 days ago

Generace Identity

Alain de Benoist - Totalitarismus: Komunismus a nacionální socialismus - jiná moderna 1917 - 1989

První české vydání textu Alaina de Benoista: Communisme et Nazisme: 25 Reflexions Sur Le Totalitarisme Au XXe Siecle, 1917-1989, které původně vyšlo v roce 1998 v nakladatelství Le Labyrinthe.

V příloze je mj. překlad jejího základního dokumentu: Manifeste: la Nouvelle Droite de l´an 2000, shrnující světonázor Nové pravice za prvních třicet let existence.

Kniha vychází za přispění aktivistů Generace Identity.

Vydáno: 2018
Počet stran: 171
Vazba knihy: brožovaná (paperback)
ISBN: 978-80-906390-6-5

Cena za knihu je 249 Kč, nebo máme nastaven tzv. podporovatelský příspěvek 299 Kč (či více - dle libosti) v rámci kterého obdrží náš podporovatel ke knize ještě propagační předměty Generace Identity. Poštovné je ve výši 60 Kč.
... See MoreSee Less

View on Facebook
17. listopad 17th July Berlin 28. říjen Acta non verba Adam Berčík AfD Afghánistán Akce Aktivismus Alain de Benoist Alexander Markovics Alternative Right Americké volby Amerika.org Angela Merkelová AntiEU Antifa Antiliberalismus Antirasismus Arktos Arnaud Delrieux Astraea Autonomní sociální centrum Klinika Barevné revoluce Belgie Beo.sk Berlín Blokace Blokáda Blokády Bojkot Brady Breitbart Brett Stevens Brexit Brittany Pettibone Brno Brusel Budapešť Calais Camus Casuals against Terrorism Celoevropská demonstrace Charlottesville Christopher Gérard Clinton Council of European Canadians Counter-Currents Czexit Daniel Friberg David Černý Defend Europ Defend Europe Demo Demo Berlin Demokracie Demonstrace Diskuze Dominique Venner Donald Trump Donate Dánsko EFSK Ekologie Ekonomika Ekonomismus Enric Ravello Barber Erdogan Ernst Jünger Etnomasochismus Etnopluralismus EU Europe Evropa Evropská fronta solidarity pro Kosovo Evropská unie Evropské hnutí Feminismus Fenek Solère Fidesz Flandry Fortress Europe Francie Front National Funeral Generace Generace Identity Generace Identity - Jižní Čechy Generace Identity - Severní Čechy Generace Identity - Západní Čechy Generace Identity – Východ Generace Solidarity Generation Identity George Soros Global Independent Analytics Glosa Glosy Grafika GRECE Guillaume Faye Génération Identitaire Génération Solidaire Górny Śląsk Herman Hillary Historie Hodina Země Holandsko Homosexualita Horní Slezsko Hungary IBÖ Idea Identita Identity camp Identitární kemp Identitás Generáció Identitářství Identitäre Bewegung Deutschland Identitäre Bewegung Österreich Ideozločin Imigrace Imperialismus Institut Iliade Irák Islamizace Evropy Islám Itálie Izrael Jakub Svoboda Jan Palach Japonsko Jared Taylor Jean-David Cattin Jean-Yves Le Gallou Jean Raspail Jemen Jižní Čechy Julian Langness Justice pour Phillipe Kai Murros Kapitalismus Katehon Katolicismus Kniha Kolonialismus konference Kontrakultur Halle Konzervatismus KosMet Kosovo Kosovo je Srbsko Kriminalita imigrantů Kultura Kulturní dědictví Kulturní marxismus Křesťanství Ladislav Havlíček Lauren Southern Letní univerzita Levice LGBT Liberalismus Lidl Liga Severu Links Lázně Kyselka Manuel Ochsenreiter Marian Kotleba Martin Sellner Marxismus Matteo Salvini Maďarsko Mems Memy Metapolitika Metochije Michel Houellebecq Mikuláš Mobilizace Moderní „umění“ Molenbeek Multikulturalismus Móda NATO Naše vlast Nebudeme dále ustupovat Neoliberalismus Neomarxi Neomarxismus New European Conservative NGO Nova Europa Nová pravice NPD Národní demokracie Nürnberger Nachrichten Německo Oblečení Ochrana zvířat Oliver Lane Olomouc Open Society Foundations Orbán OSN Ostrava Otevřený dopis Otčina Oznámení Papež František Patrik Vondrák PayPal Paříž PEGIDA Pevnost Evropa Phalanx Europa Philippe Conrad Philippe Vardon Plzeň Pocta Vennerovi Podpora útulku Podpořte Pohřeb Poitiers Pokrytectví Politická korektnost Politické procesy Polska Niepodległa Polsko Polémia Potravinová sbírka Pozvánka Praha Projev Projevy Proti Velké Výměně Proč bojujeme První Máj pseudointelektuálové Psí útulek Publikace Písek Přednáška Přednášky Překlad překlady Převzato Přistěhovalectví Rakousko Rape RapeGang RealEurope Reconquista Reemigrace Renaud Camus Report Reportáž Ricardo Duchesne RightOn Rotherham Rovnostářství Rozhovor Rusko Salah Abdeslam Sametový podvod Samuraj Západu Saúdská Arábie Sbírka Setkání Severní Čechy Slovensko Socialismus Solidarita Soros Spontánní demonstrace Spravedlnost Srbsko SSSR Středoevropan.cz Sv. Václav Svatý Václav Svoboda slova Svobodný vysílač Sýrie Terorismus The New Observer Thomayerova nemocnice Tibet Tomislav Sunic Tony Blair Tradice Trump Turecko Tábor lidu Ukrajina umělecká fronta USA Vardon Vaše unie není naše Evropa Velká Británie Velká výměna Venner Video Viktor Orbán Vladimír Putin Vlámsko Voorpost Vyhlášení války Vyšehrad Vánoční 2016 Vánoční sbírka Vídeň Výzva VŠE Willinger Xenofilie Zahraniční politika Zeman Znásilnění Zsolt Semjén Zukunft Europa Zukunft Europa - bewegen und verändern! Zvířata Zvířecí útulek Sirius Ústí nad Labem Česká republika Články Ľudová strana Naše Slovensko Šinzó Abe Švédsko
Starší příspěvky:
Naše Evropa není vaše unie

V sobotu 30. 4. se v Ústí nad Labem uskutečnilo protestní shromáždění s názvem „Naše Evropa není vaše unie“. Akce...

Zavřít