Budeme bojovat, slibují francouzští identitáři

Arnaud Delrieux

Arnaud Delrieux

Francouzští militanti z Génération Identitaire (GI) slibují „vyjít do boje“ proti vyhlazení evropských národů.

V rozhovoru pro francouzský časopis Le Rouge & Le Noir řekl předák GI Arnaud Delrieux, že „masová imigrace hrozí trvale zničit evropské národy, a náš boj je bojem o přežití.“

Delrieux poskytl časopisu rozhovor po nedávné akci GI v Calais, kde aktivisté zablokovali tři mosty, které neevropští přistěhovalci, pobývající v Džungli používají k přístupu do města. Celé znění rozhovoru je ve francouzštině dostupné na webu Le Rouge & Le Noir (R&N), následuje překlad.


Le Rouge & Le Noir: Jaký cíl měla akce GI „Braňme Calais“?

Arnaud Delrieux: Cílem bylo postavit zátarasy, které by umožnil přístup jen obyvatelům Calais a zabránily ve vstupu do středu města „migrantům“ z Džungle.

Dále také demonstrovat připravenost francouzské mládeže bránit Calais, které se stalo symbolem všech neduhů a obav lidí z imigrační invaze: strachu o bezpečnost, násilností a rozkladu společenského a ekonomického života města.

Konečně jsme také chtěli vyslat jasný vzkaz francouzským a evropským elitám: „Protože po lidech v Calais i celé Evropě žádáte, aby se podvolili invazi migrantů, chopíme se organizace a obrany těchto lidí my sami.“

Myšlenka zodpovědnosti místních občanů za svou vlastní bezpečnost nabývá v situaci, kdy stát stále očividněji pozbývá veškerou legitimitu, na důležitosti.

R&N: Tři aktivisté byli právě odsouzeni k odnětí svobody. Může mít tato nemístná tvrdost soudního systému negativní vliv na odhodlání vašich lidí?

AD: Socialistická justice dělá chybu, když tlačí policii, aby s námi nakládala přísněji než s „tradičními“ pachateli. Vytváří tak totiž v našich stoupencích i pozorovatelích pocit hluboké nespravedlnosti, který do našich řad táhne nové členy.

Politicky pak socialistický systém dal najevo, že otázka migrační invaze je pro něj tabu. Pro nás však jde o základní a ústřední téma, které si žádá každodenní nasazení a bojovnost. Proto se nás snaží k rezignaci donutit marně.

Hospodářství, společnost a dokonce i forma vlády se mohou časem proměnit. Ale masová imigrace hrozí natrvalo vymazat evropské národy z povrchu zemského – bojujeme tedy o přežití.

Naši aktivisté si to dobře uvědomují – stejně jako fakt, že mluví za miliony znepokojených Francouzů.

Vždy jsme počítali s tím, že na „frontě“ boje za naše lidi schytáme rány. Musí to tak být, protože smyslem naší militantní činnosti je služba našim lidem a jejich ochrana.

R&N: Calais, Triel-sur-Seine, Arry, Saint-Genis-les-Ollières, Arras… Podnikáte nové a nové akce, které na sebe poutají mediální pozornost. Je i to nedílnou součástí aktivismu Génération Identitaire?

AD: Tyto mediálně vděčné akce jsou nepochybně jedním z poznávacích znamení GI. Plánujeme je, abychom pro sebe zabrali mediální prostor a tím vyslali mezi lidi poselství obrany zájmů Francouzů proti vládnoucí ideologii dneška.

Tím však naše práce zdaleka nekončí. Našemu boji neschází ani dlouhodobá vize. GI se skládá z mnoha prvků: náš program spoluvytváří společenství, kulturní hnutí a v naší organizaci působí i lidé ze světa byznysu.

Každoročně se dostává stovkám mladých lidí teoretického i praktického politického výcviku. Celkem 13 letními politickými školami hnutí prošly stovky aktivistů a několik tisíc lidí věnuje alespoň den aktivismu v našich skupinách. Všichni z nich povedou své životy v souladu s vizí světa spoluutvářenou naší organizací.

Konečně také máme za to, že organizace jako ta naše by měla sehrát úlohu při „přetváření národa,“ tedy vytváření spojení, míst vhodných k životu a společenství, která mohou s klidem hledět do budoucnosti.

Dnes kolem sebe vidíme selhání státu na každém kroku. Naše hnutí Génération Solidaire například pomáhá Francouzům bez domova, které stát nechal bez pomoci na ulicích, zatímco ilegální imigranti jsou ubytovávani v hotelích.

R&N: Jak ostatně naznačuje jméno vašeho hnutí, soustředíte se na identitu. Jak ji ale vůbec definujete? Má svou duchovní (křesťanskou) složku? Jakou identitu to vlastně bráníte?

AD: Identita pro nás není ideologií nebo nějakou abstraktní hodnotou, ale něčím konkrétním. Je to náš jazyk, naše vnímání muže a ženy, života a smrti, naše dědictví, naše víra, kulturní odkaz, naše etnicita, společná minulost, naše kulinářské tradice a styl života.

Duchovní rozměr pochopitelně hraje zásadní roli. Mnozí z našich aktivistů jsou zbožní křesťané. Každopádně není možné bojovat za obranu hluboké identity a pojímat ji jako pomíjivý projekt bez duchovního přesahu.

Evropská civilizace je duchovní obr, ať už díky moudrosti starověku nebo Kristovu poselství. Bez naší duchovnosti nelze vybojovat bitvy, které stojí před námi, bez ohledu na to, odkud ji čerpáme.

R&N: Vaše hnutí se tradičně na jedné straně soustředí na regionální identitu a na druhé zdůrazňuje evropskou příslušnost. Máte místo i pro národní stát?

AD: Nepochybujeme o legitimitě národního státu. Problémem není totiž forma státu, ale vládnoucí ideologie a garnitura.

Jsme přesvědčeni, že současné uspořádání státu postačuje na vyřešení problémů dneška, politici však musí mít odvahu a dlouhodobou vizi, což zdůrazňujeme.

Nemůžeme však být Francouzi bez místních francouzských identit. Náležitost k Evropě nevylučuje lásku k Francii.

Totéž pak platí pro Evropu. Francouzi tvoří jednu z větví velké rodiny národů se společným původem i kulturou.

Omezit identitu jen na příslušnost k národnímu státu může být nebezpečné. Dnes žije v zemi spousta majitelů francouzských dokladů, kteří se ani v nejmenším necítí být Francouzi. V éře masového vraždění ve jménu islámu se redukce identity na kolonku národnosti vypsanou na kusu papíru nutně jeví absurdní.

Spojení naši místní a civilizační identity s láskou k Francii také ukazuje na prožívání a chápání naší identity v celé její hloubce a bohatství.

R&N: Je získání nebo podíl na výkonné moci vaším konečným cílem? A pokud ano, v jakém časovém horizontu byste na něco takového byli připraveni?

AD: K záchraně naší země a Evropy uděláme vše, co bude třeba – jak na poli idejí, tak i fyzicky, „v poli“. V současné situaci se samozřejmě další vývoj odhaduje velice obtížně.

Loňský rok francouzskou společností v otázkách migrace a terorismu hluboce otřásl. Vzhledem k odhadovanému příchodu dalších tří milionů ilegálních imigrantů do konce roku 2017 bude napětí dále eskalovat.

Jisté však je, že vždy budeme stát při obraně našich lidí v předních řadách.

Anglická verze rozhovoru s Arnaudem Delrieux We’ll Fight, Vow French Militants vyšla na stránkách The New Observer 18. března 2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video
Facebook

Vyfoťte co nejoriginálněji vylepenou naši samolepku, na co nejzajímavějším místě a fotku nám pošlete buď do soukromé zprávy na facebooku, nebo na e-mail generaceidentity@gmail.com

►soutěž trvá od 15. 1. a končí 30. 4.

►fotografie budou vkládány postupně do tohoto fotoalba

►vítězem se stane ten, jehož fotografie bude v den ukončení soutěže mít nejvíce označení "to se mi líbí", můžete ji tedy libovolně sdílet, aby se dostala k co nejvíce lidem, kteří by pro ni mohli hlasovat

►pro vítěze je připraven balíček, o jehož obsahu budete informováni v průběhu soutěže
... See MoreSee Less

Vyfoťte co nejoriginálněji vylepenou naši samolepku, na co nejzajímavějším místě a fotku nám pošlete buď do soukromé zprávy na facebooku, nebo na e-mail generaceidentity@gmail.com ►s...

View on Facebook

Dnes je tomu 49 let ode dne, kdy se na Václavském náměstí v Praze zapálil dvacetiletý student Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Jan Palach. Svým šokujícím činem chtěl vyburcovat domácí veřejnost z rezignace, do které se začala propadat necelých pět měsíců po srpnové okupaci Československa. Palachův protest měl mimořádný ohlas nejen v domácím prostředí, ale i v zahraničí. Přesto, že i dnes stejně jako před téměř půlstoletím se najdou lidé, kteří zlehčují jeho obět, pro Generaci Identity má Janův odkaz stále obrovský význam. Zavazuje nás k tomu, abychom nemlčeli, když máme křičet, abychom se stavěli vůči útlaku a rozkladu společnosti!

generace-identity.cz
... See MoreSee Less

View on Facebook
17. listopad 17th July Berlin 28. říjen Acta non verba Adam Berčík AfD Afghánistán Akce Aktivismus Alain de Benoist Alexander Markovics Alternative Right Americké volby Amerika.org Angela Merkelová AntiEU Antifa Antiliberalismus Antirasismus Arktos Arnaud Delrieux Astraea Autonomní sociální centrum Klinika Barevné revoluce Belgie Beo.sk Berlín Blokace Blokáda Blokády Bojkot Brady Breitbart Brett Stevens Brexit Brno Brusel Budapešť Calais Camus Casuals against Terrorism Celoevropská demonstrace Charlottesville Christopher Gérard Clinton Council of European Canadians Counter-Currents Czexit Daniel Friberg David Černý Defend Europ Defend Europe Demo Demo Berlin Demokracie Demonstrace Diskuze Dominique Venner Donald Trump Donate Dánsko EFSK Ekologie Ekonomika Ekonomismus Enric Ravello Barber Erdogan Ernst Jünger Etnomasochismus Etnopluralismus EU Europe Evropa Evropská fronta solidarity pro Kosovo Evropská unie Evropské hnutí Feminismus Fenek Solère Fidesz Flandry Fortress Europe Francie Front National Funeral Generace Generace Identity Generace Identity - Jižní Čechy Generace Identity - Severní Čechy Generace Identity - Západní Čechy Generace Identity – Východ Generace Solidarity Generation Identity George Soros Global Independent Analytics Glosa Glosy Grafika GRECE Guillaume Faye Génération Identitaire Génération Solidaire Górny Śląsk Herman Hillary Historie Hodina Země Holandsko Homosexualita Horní Slezsko Hungary IBÖ Idea Identita Identity camp Identitární kemp Identitás Generáció Identitářství Identitäre Bewegung Deutschland Identitäre Bewegung Österreich Ideozločin Imigrace Imperialismus Institut Iliade Irák Islamizace Evropy Islám Itálie Izrael Jakub Svoboda Jan Palach Japonsko Jared Taylor Jean-David Cattin Jean-Yves Le Gallou Jean Raspail Jemen Jižní Čechy Julian Langness Justice pour Phillipe Kai Murros Kapitalismus Katehon Katolicismus Kniha Kolonialismus konference Kontrakultur Halle Konzervatismus KosMet Kosovo Kosovo je Srbsko Kriminalita imigrantů Kultura Kulturní dědictví Kulturní marxismus Křesťanství Ladislav Havlíček Lauren Southern Letní univerzita Levice LGBT Liberalismus Lidl Liga Severu Links Lázně Kyselka Manuel Ochsenreiter Marian Kotleba Martin Sellner Marxismus Matteo Salvini Maďarsko Mems Memy Metapolitika Metochije Michel Houellebecq Mikuláš Mobilizace Moderní „umění“ Molenbeek Multikulturalismus Móda NATO Naše vlast Nebudeme dále ustupovat Neoliberalismus Neomarxi Neomarxismus New European Conservative NGO Nova Europa Nová pravice NPD Národní demokracie Nürnberger Nachrichten Německo Oblečení Ochrana zvířat Oliver Lane Olomouc Open Society Foundations Orbán OSN Ostrava Otevřený dopis Otčina Oznámení Papež František Patrik Vondrák PayPal Paříž PEGIDA Pevnost Evropa Phalanx Europa Philippe Conrad Philippe Vardon Plzeň Pocta Vennerovi Podpora útulku Podpořte Pohřeb Poitiers Pokrytectví Politická korektnost Politické procesy Polska Niepodległa Polsko Polémia Potravinová sbírka Pozvánka Praha Projev Projevy Proti Velké Výměně Proč bojujeme První Máj pseudointelektuálové Psí útulek Publikace Písek Přednáška Přednášky Překlad překlady Převzato Přistěhovalectví Rakousko Rape RapeGang RealEurope Reconquista Reemigrace Renaud Camus Report Reportáž Ricardo Duchesne RightOn Rotherham Rovnostářství Rozhovor Rusko Salah Abdeslam Sametový podvod Samuraj Západu Saúdská Arábie Sbírka Setkání Severní Čechy Slovensko Socialismus Solidarita Soros Spontánní demonstrace Spravedlnost Srbsko SSSR Středoevropan.cz Sv. Václav Svatý Václav Svoboda slova Svobodný vysílač Sýrie Terorismus The New Observer Thomayerova nemocnice Tibet Tomislav Sunic Tony Blair Tradice Trump Turecko Tábor lidu Ukrajina umělecká fronta USA Vardon Vaše unie není naše Evropa Velká Británie Velká výměna Venner Video Viktor Orbán Vladimír Putin Vlámsko Voorpost Vyhlášení války Vyšehrad Vánoční 2016 Vánoční sbírka Vídeň Výzva VŠE Willinger Xenofilie Zahraniční politika Zeman Znásilnění Zsolt Semjén Zukunft Europa Zukunft Europa - bewegen und verändern! Zvířata Zvířecí útulek Sirius Ústí nad Labem Česká republika Články Ľudová strana Naše Slovensko Šinzó Abe Švédsko
Starší příspěvky:
Eurofederalisty financovali šéfové amerických špionážních služeb

Autor: Ambrose Evans-Pritchard Odtajněné americké vládní dokumenty ukazují, že američtí zpravodajci stáli v 50. a 60. letech za kampaní volající...

Zavřít